Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 26, 2024 7:42 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Jak obronić się przed rakiem
PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 12:14 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:59 am
Postów: 47
Przede wszystkim należy się badać. Przynajmniej ten raz w roku. Na wczesnym etapie, prawie każdy nowotwór można zwalczyć. Gorzej jak się rozwinie.

_________________
Lubisz biega


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jak obronić się przed rakiem
PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 8:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 25, 2014 7:56 pm
Postów: 5
warto zmienić swoje nawyki żywieniowe, jak również pamiętać o tym aby wykonwać regularnie badania

_________________
www.centrumelastografii.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak obronić się przed rakiem
PostWysłany: Śro Lis 26, 2014 6:58 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- po stwierdzeniu raka bezzwłocznie poddac sie chemio lub radio terapii.
- wczesne przyjęcie chemioterapii skutkuje dłuższą przeżywalnościa 5 -letnia, to nic że tylko 2.1 % ale zawsze coś.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak obronić się przed rakiem
PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 10:34 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lis 29, 2014 12:25 pm
Postów: 6
- Przede wszystkim profilaktyka. Systematyczne badania pozwolą szybko wykryć chorobę
- Po 2 szybka decyzja co do sposobu leczenia, tak aby zwiększyć szanse kuracji

Jednak największym problemem w walce z rakiem jest przezwyciężenie strachu i negatywnych wyników. Sam znam dwie historie, gdzie statystyka nie była po stronie osoby chorej a pomimo to przy z jednej strony wewnętrznym zmotywowaniu do walki a z drugiej wsparciu i motywowaniu lekarza udało się pokonać chorobę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak obronić się przed rakiem
PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 3:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Gru 02, 2014 3:45 pm
Postów: 1
Nowotwór to nie przelewki, najgorzej, że można się załamać, gdy się dowiadujemy, że jesteśmy chorzy.
Ale mam na to sposób, mogę polecić Państwu naszą książkę "Rak ne jest chorobą" http://ekofun.eu/pl/p/Rak-nie-jest-choroba/179
Psychologiczna książka, która podnosi na duchu p przeczytaniu i daje sił do walki! :)

ekofun.eu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak obronić się przed rakiem
PostWysłany: Śro Gru 03, 2014 1:45 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 03, 2014 1:29 pm
Postów: 5
Im szybciej się go wykryje tym większa szansa na wygraną, dlatego polecam się badać


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak obronić się przed rakiem
PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 9:54 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lis 07, 2014 11:10 am
Postów: 25
Miałam okazję przeczytać ostatnio ciekawy artykuł na temat mammografii i okazuje się, że większa szansa na wykrycie raka piersi jest przy samobadaniu niż właśnie przy mammografii. Czyli zatem ciężko określić jak właściwie powinna wyglądać "poprawna" profilaktyka.
A jak to wygląda przy badaniu markerów nowotworowych?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak obronić się przed rakiem
PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 10:23 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lis 29, 2014 12:25 pm
Postów: 6
@Agrypina
Wydaje mi się, że może chodzi o to, że przy systematycznym samobadaniu najszybciej wykryje się jakieś zmiany, więc najszybciej zauważy się niepożądane zmiany.
Dlatego możemy chyba powiedzieć, że wszelkie typy badań: u lekarza czy samobadanie systematyczne wpisuje się w "poprawną profilaktykę".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak obronić się przed rakiem
PostWysłany: Pią Gru 05, 2014 11:49 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lis 07, 2014 11:10 am
Postów: 25
Co racja to racja, w końcu na badanie mammograficzne kobiety kierowane są dopiero po 50 r. ż.

A jak to z tymi markerami nowotworowymi? Robić, nie robić? Bo wyczytałam, że w zasadzie na raka piersi to koszt tych markerów wynosi ponad 200zł, za 150zł zrobię badanie genetyczne w monogen.life w kierunku raka piersi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak obronić się przed rakiem
PostWysłany: Pią Gru 05, 2014 11:59 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- juz wiem dlaczego tylko kobiety 50+ są wysyłane na te badania.

Cytuj:
Większość badan mammograficz­nych wykrywa raka w tzw. „stadium zero”. To nieinwazyjne stadium raka, które pozostawione bez leczenia, nie postępuje i nie powoduje dalszych szkód w organizmie. Co więcej, zanika bez leków i bez promieniowania. Jednak miliony kobiet wprowadzanych jest w błąd przez powszechnie panujący system do walki z rakiem.

Inną poważną kwestią, o której się zapomina, to fakt, że promienie rentgenowskie stosowane podczas mammografii są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Ingerując w nasze DNA, powodują, że nasz organizm jest osłabiony i staje się bardziej podatny na działanie choroby.
Zdaniem autorów artykułu:

„Środowisko medyczne musi w końcu przyznać, że promienie rentgenowskie wykorzystywane w mammografia nie powstrzymują, ale wręcz przeciwnie, wpływają korzystnie na rozwój raka piersi przez "torturowanie" DNA organizmu.”


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak obronić się przed rakiem
PostWysłany: Wto Gru 09, 2014 8:15 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 09, 2014 8:09 pm
Postów: 20
Ostatnio przeczytałam świetną książkę dotyczącą raka "Cyd Terapii Gersona" - bardzo polecam. Daje nadzieję chorym i mówi co robić aby zmniejszyć ryzyko zachorowania.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak obronić się przed rakiem
PostWysłany: Śro Gru 10, 2014 1:04 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lis 07, 2014 11:10 am
Postów: 25
To lepiej te markery zrobić czy badanie genetyczne? Czy może wykonanie markerów zostanie zlecone w ramach badań profilaktycznych po badaniach genetycznych?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak obronić się przed rakiem
PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 4:02 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lis 07, 2014 12:28 pm
Postów: 8
Chyba badanie markerów powinno być zlecone w ramach profilaktyki, po badaniach genetycznych. Zresztą, co za różnica, skoro badanie markerów podobno nie jest refundowane. Ja bym zrobiła badanie genetyczne najpierw i na podstawie wyniku myślała co dalej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak obronić się przed rakiem
PostWysłany: Pon Gru 15, 2014 8:52 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lis 07, 2014 11:10 am
Postów: 25
Wiem, wiem, że są nierefundowane:( Dlatego sobie porównywałam ceny i to genetyczne wychodzi taniej. Przynajmniej w tym monogen, bo u niektórych kosztuje dwa razy tyle:/ Ale to i tak duuuuuużo taniej niż to co było napisane w artykułach o Angelinie Jolie.

Właśnie, czy my tutaj tzn. europejczycy mamy inaczej niż amerykanie czy azjaci???


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak obronić się przed rakiem
PostWysłany: Śro Gru 17, 2014 10:38 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Gru 16, 2014 2:16 pm
Postów: 57
Profilaktyka przede wszystkim. Właściwa dieta, ruch i kompleksowe badania w części nas zabezpieczą. Na szczęście medycyna nigdy nie śpi i pędzi na przód. Najnowszym odkryciem jest ;Laminina; [ chociaż badania trwały nad nią od ok. 1930 roku] To dopiero teraz udało się ją wytworzyć. Jest to jeden z nie wielu produktów który nie jako potrafi nam zabezpieczyć organizm przed chorobami, rakiem też. Laminina działa bezpośrednio w miejscu zaatakowanej komórki, czyli na pierwszej linii zagrożenia. Pojawia się zła komórka która będzie w przyszłości stanowić dla nas zagrożenie i w tym momencie jest neutralizowana. To wyjątkowy produkt który nie tylko nas zabezpiecza ale i odsuwa starzenie się organizmu. Mam ją, stosuję i z czystym sumieniem mogę polecić. Na życzenie odpowiem bardziej szczegółowo skąd ją brać i jak nawet mieć ją za darmo.

_________________
Zdrowie i super biznes na lata - - www.zdrowiebiznesnalata.webnode.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 115 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności