Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 26, 2024 6:03 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Japońskie origami pomoże Ci się uspokoić.
PostWysłany: Pią Kwi 17, 2015 6:49 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Tak twierdzi Pani Kamila Łońska-Kepa w swoim artykule: „Ukojenie z papieru”. Cytuję z artykułu: „Ori po japońsku znaczy składać, kami to papier, ale także...bóg...”
Artykuł ten jest zamieszczony na stronie 27 numeru 16/2015 tygodnika: „Gwiazdy mówią...”

Wyjaśnienie: Nie mam żadnego kontaktu z Redakcją tego czasopisma, ani z Autorką artykułu. Zdecydowałem się zamieścić informację o tym artykule ponieważ w dzisiejszym zabieganym świecie origami może komuś pomóc się uspokoić w ważnym dla niego czasie.
Ryszard Roszkowski


http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Japońskie origami pomoże Ci się uspokoić.
PostWysłany: Sob Kwi 18, 2015 9:28 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Warto jest mieć jakieś hobby zainteresowanie, które pomoże nam rozwijać swoje zdolności, czy to manualne, czy też intelektualne. Ludzie bez zainteresowań czują się po prostu niepotrzebni, a nawet bezużyteczni, co bardzo ich deprymuje w oczach innych oraz źle wpływa na ich psychikę. W dzisiejszych czasach jest ogromna gama zainteresowań do wyboru, tak więc nie warto siedzieć z założonymi rękami i czekać na wyzwanie. Trzeba samemu podjąć pałeczkę i wziąć swój los w swoje ręce.
Polecasz w swoich tematach niewątpliwie ciekawe artykuły. To również jest pewna forma zainteresowania czytelnictwem i poszerzania w ten sposób swojej wiedzy. Niestety wielu ludzi nie sięga dziś po prasę czy książkę i to jest bardzo negatywna strona współczesnego życia. Podstawowym źródłem wiadomości stał się internet. Może unaocznieniem takiego pójścia na łatwiznę będzie mój przypadek. Kiedy pisałem swoją pracę zaliczeniową z filozofii mój prowadzący zwracał baczną uwagę na to, co piszę i to nie może dziwić. Pewnego razu w piśmiennictwie do pracy zamieściłem także źródła internetowe. Prowadzący wziął mnie na bok i zapytał - Co to jest? Czy nie wiesz i nie zdajesz sobie sprawy z tego że wiedza internetowa jest ulotna? Raz jest, raz po prostu jej nie ma. Tak więc jak widzisz, jest to źródło niepewne. Tylko słowo na papierze, jako nieulotne tak naprawdę się liczy. W późniejszym czasie przekonałem się że profesor miał rację. To pozwoliło mi do tej pory czytać książki i być dumnym z tego że w ten sposób poszerzam swoje horyzonty myślowe.
Z powyższego widać że zainteresowania, czy jak to nazwiemy inaczej (hobby, konik) są potrzebne ponieważ oprócz efektywnie spędzonego czasu, dają ogromną satysfakcję i poczucie własnej wartości, co dzisiaj jest niezwykle ważne.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Japońskie origami pomoże Ci się uspokoić.
PostWysłany: Sob Kwi 18, 2015 5:06 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Od wielu lat czytuję czasopismo: „Gwiazdy mówią...”. i zawsze żałowałem, że jest tam dużo ciekawych artykułów nieznanych ludziom, którym mogłyby być przydatne.

Dlatego od pewnego czasu staram się na tym Forum sygnalizować moim zdaniem ciekawe artykuły z tygodnika „Gwiazdy mówią..”, (czasem z innych czasopism). Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszym zabieganym świecie ludzie nie mają czasu na czytanie czasopism. Ale wierzę, że ludzie chętnie zajrzą do czasopisma (nawet w saloniku prasowym), jeśli znajdą tam temat ich interesujący.

Martwi mnie tylko to, że sygnalizowany przeze mnie artykuł w tygodniku: „Gwiazdy mówią...”jest dostępny tylko do wtorku najbliższego tygodnia, bo w środę ukazuje się w sprzedaży nowy numer tego tygodnika.
Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski


http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Japońskie origami pomoże Ci się uspokoić.
PostWysłany: Sob Sie 08, 2015 1:05 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
jeżeli jestem nerwowy i próbuję zrobić coś z origami a mi nie wychodzi to bardziej się denerwuję niż uspokajam, jak wtedy robić te origami?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 105 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności