Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 1:50 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: TERAPIA ŚMIECHEM
PostWysłany: Śro Kwi 23, 2008 4:36 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
>http://www.zdrowie.senior.pl/75,0,Terapia-smiechem,2440.html

Śmiech wcale nie jest rzeczą zwykłą, jeżeli małe dziecko nie zobaczyłoby śmiejącej się innej osoby nigdy by się samo uśmiechnęło. Ludzki śmiech to umiejętność wyuczona tak jak jedzenie widelcem, czy obsługa komputera.

Śmiech to również lekarstwo ? taka terapia nazywa się gelotologia. Dzięki wesołości można rozładować napięcia emocjonalne, stres, służy profilaktyce zdrowia. Pomysłodawcą tego rodzaju terapii był Norman Cousins, który chorował na zapalenie stawów i usilnie szukał terapii umożliwiającej złagodzenie bolesnej dolegliwości i pozbycie się stanu przygnębienia towarzyszącemu jej.

Śmiech można opisać matematycznie. Uczynił to Amerykański naukowiec Igor Krishtafovich przedstawiając wzór:
HE = PI x C/T + BM
PI to osobiste zaangażowanie
C to podświadomość żartu.
T to czas opowiadania żartu - im dłużej tym gorzej
BM to nastrój.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: TERAPIA ŚMIECHEM
PostWysłany: Śro Kwi 23, 2008 7:17 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 04, 2007 8:05 pm
Postów: 95
Miejscowość: problemy z w
Śmiech to zdrowie - każdy zna to powiedzenie ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele prawdy się w nim kryje :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TERAPIA ŚMIECHEM
PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 6:26 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Słusznie Ginger, na dodatek to taka przyjemna kuracja, więc wzbudzajmy w sobie śmiech i radość od samego rana :D :wink: .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TERAPIA ŚMIECHEM
PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 9:08 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
Śmiech to zdrowie, życzę wszystkim dużo zdrowia i żeby żaden dzień nie minął bez solidnej dawki śmiechu :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TERAPIA ŚMIECHEM
PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 7:45 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Wzajemnie :D :D .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TERAPIA ŚMIECHEM
PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 6:16 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Co zrobić, by mieć codziennie chęć do życia
-być przepełnionym energią i optymizmem?
Stres - to dysharmonia między światem wewnętrznym i zewnętrznym.


Relaks - jest nauką jak odpoczywać.

Wszyscy pragniemy być Młodzi, Piękni i Bogaci. Gdybyśmy wszyscy tacy byli, przestałyby to być atrakcyjne cechy. Piękno Człowieka i Piękno Świata polega na różnorodności. Najwięcej czasu spędzamy ze sobą samym, dlatego im wcześniej polubimy siebie samych, milej spędzimy resztę życia w towarzystwie siebie samych i ludzi, których cenimy.

Większość ludzi myśli że nie ma wpływu na swój stan psychiczny - można go zmienić, jeśli zrozumie się swoje uczucia i emocje. Brak kontaktu ze swoimi emocjami i uczuciami - emocje i uczucia są kluczem do zrozumienia samego siebie.

Najczęściej uważamy emocje za zbędne obciążenie i nonsens. Spychamy je na peryferie naszego życia i staramy się jak najdokładniej je ukryć. Znosimy wszystko z uśmiechem, próbujemy się uśmiechać, próbujemy się pozbierać, jakoś sobie poradzić - dlatego emocje niczym żywioł wybuchają w najmniej spodziewanych momentach. Wszyscy w jakimś stopniu poddaliśmy się modzie ukrywania uczuć. Taka postawa niszczy życie, ogranicza możliwości. Walczymy o odzyskanie kontroli, ludzie stali się ostrożni i egoistyczni, mniej cywilizowaniu i mniej wrażliwi.

Emocje nie są tajemnicą, nie są zawartością puszki Pandory. Dzięki ich zrozumieniu możemy zacząć doświadczać ich twórczej siły, możemy znaleźć to co w nas najlepsze. Życie jest rodzajem paradoksu przeciwieństw, a cała sztuka polega na zachowaniu równowagi między nimi.

Odpoczynek przywraca poczucie jedności ciała i umysłu oraz dobre samopoczucie. Relaks jest sposobem na pozbycie się napięcia fizycznego, które jest reakcją obronną na stres emocjonalny.

Stres emocjonalny gromadzi się w głównych częściach ciała, usztywnia grupy mięśniowe (ramiona, mięśnie grzbietu, mięśnie twarzy, kolana, nogi). Każda część ciała reaguje na inny rodzaj stresu, dlatego stan ciała odpowie na pytanie, jaki jest stan ducha. To język ciała.

Mięśnie twarzy tężeją, twarz staje się jak maska, mięśnie grzbietu tworzą tarczę ochronną. Kość krzyżowa kurczy się, mówi o walce o przetrwanie, kolana informują o słabości i kontroli, w nogach odczuwa się emocje takie jak gniew.

Wyznaję zasadę pozytywnego i twórczego podejścia do samopoznania. Z dużą rezerwą podchodzę do psychoterapii i psychoanalizy. Większość terapeutów zachęca pacjenta, aby powracał myślami do przeszłości, aby rozmyślał o swoich depresjach, nieszczęściach, wszystko po to, aby poczuć się lepiej. Automatycznie i nieodwracalnie uwalnia się przykre uczucia i niemiłe doświadczenia.

Jakie korzyści może przynieść rozmyślanie na temat przeszłości? Przeszłość do czas, który już się dokonał. Całkowita zmiana życia wymaga dużej odwagi, poszukiwań, zrozumienia. Rozwój twórczy pozwala nam na odkrycie talentu. W każdym z nas - dążenie do antycznego ducha.

Jak zrobić pierwszy krok, przydatny w naszym życiu?
? Sztuka samoakceptacji - Polega na sztuce akceptacji innych, ich różnorodności, przeciwieństw - tylko przeciwieństwa potrafią się czegoś nauczyć.

? Pozytywne myślenie - Siła afirmacji jest w stanie zmienić podświadomie myśli i kształtować życie według swej woli.

? Poczucie humoru - Śmiech jest zaraźliwy (najlepiej umieć śmiać się z samego siebie). Terapia śmiechem.

? Hobby - Zawsze wnosi coś nowego do naszego życia. Daje nam poczucie sensu istnienia. Może być okazją do nawiązywania kontaktu z innymi ludźmi.

? Słuchanie muzyki - Kształtowanie słuchu jest jedną z większych przyjemności życia. Spokojna muzyka pomaga uzdrowić ciało i uspokoić umysł, przynosi nam ukojenie stany alfa.

? Relaksujące otoczenie - Sztuka aranżacji przestrzeni, wybór i łączenie kolorów, naturalne tkaniny, łagodne oświetlenie.

? Wypoczynek na łonie natury - Oderwanie się od codzienności sprawia że masz czas na przemyślenie, co naprawdę w życiu jest warte.

? Odpowiednie odżywianie - Dobre trawienie. Nie jedz, kiedy jesteś zdenerwowana.

? Ogród - Uprawiaj kwiaty o różnych kolorach i zapachach, tak, aby cieszyły wszystkie zmysły.

http://asp.edu.pl/kosmetyka-relaksacja.php

Pozdrawiam czytających :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TERAPIA ŚMIECHEM
PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 7:03 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Wypoczynek na łonie natury z całą pewnością sprzyja relaksowi i odnowie sił fizycznych A długi majowy weekend już coraz bliżej, zapewne wiele osób wykorzysta ten czas na wyjazd za miasto co będzie doskonałą okazją do oderwania się od codzienności :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TERAPIA ŚMIECHEM
PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 8:02 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Ja też bardzo lubię wypoczynek na łonie natury ale wątpię czy uda mi się wyjechać za miasto w ten majowy weekend. Na szczęście pozostając w mieście też można zadbać o relaks i poprawę kondycji tylko trzeba się zmobilizować :wink: Dobrym sposobem zły humor jest ruch - to może być nawet zwykły spacer w parku, bieganie albo też taniec, bo pomagają zwalczać stres. Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TERAPIA ŚMIECHEM
PostWysłany: Pon Kwi 28, 2008 7:11 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Podczas jednej z wizyt w Polsce Breżniew został zaprowadzony przez Gierka do biblioteki. Breżniew chodzi, przegląda książki, nagle w jego ręce dostał się Pan Tadeusz. Breżniew zaczyna czytać:
"Litwo, ojczyzno moja...", wściekły rzuca książkę i pyta się Gierka:
- Kto to napisał?!
Gierek wystraszony nie na żarty:
- Mickiewicz, ale... ale on już nie żyje...
Na to rozpromieniony Breżniew:
- Wiesz co Edziu, za to cię właśnie lubię!

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TERAPIA ŚMIECHEM
PostWysłany: Wto Kwi 29, 2008 3:50 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Dzięki za dowcip i wywołanie uśmiechu :wink:.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TERAPIA ŚMIECHEM
PostWysłany: Śro Kwi 30, 2008 3:52 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
To może dzisiaj ja w rewanżu mały dowcip:

Zajączku, dlaczego masz takie krótkie uszy?

- bo jestem romantyczny

- nie rozumiem?

- wczoraj siedziałem na łące i słuchałem śpiewu słowika, tak się zasłuchałem, że nie

usłyszałem kosiarki...


............ :roll:, o jejku...... ja też jestem romantyczna :lol:, ... na szczęście zapowiada się deszcz.


Miłej majówki, bez kosiarek :wink: .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TERAPIA ŚMIECHEM
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 3:55 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Już samo czytanie tego wątku sprawia że poprawia się humor :D

Życzę udanej majówki !!! Dużo słońca, uśmiechu i wspaniałego nastroju :) :) :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TERAPIA ŚMIECHEM
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 8:46 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Miło mi Magdo, że sprawiłam Ci przyjemność.
Dziękuję za majowe życzenia, mam zamiar odpoczywać przez kolejny tydzień i "bratać" się z najbliższą okolicą, chyba wiele jest prawdy w powiedzeniu "cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie".

Pozdrawiam serdecznie i przesyłam moc uśmiechów :D :D :D :D :D :D .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TERAPIA ŚMIECHEM
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 10:02 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Cytuj:
Już samo czytanie tego wątku sprawia że poprawia się humor :D

Dokładnie, terapia śmiechem jest bardzo pożyteczna. A z czytaniem niektórych wątków to trochę tak jak z kolorami :wink: niektóre od razu poprawiają humor i wprowadzają w radosny nastrój :)
PS
Przyłączam się do życzeń, miłej majówki, udanego wypoczynku i pięknej pogody :) :) :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TERAPIA ŚMIECHEM
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 10:22 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Dziękuję za życzenia i wzajemnie!!!!!!!!!!

Pogody ducha i słońca :D .


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 156 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności