Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 7:29 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Laserowa korekta wzroku
PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 6:48 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sie 24, 2006 6:39 pm
Postów: 13
Miejscowość: Wroc
Dowiedziałem się, że są kliniki, które oferują korektę wzroku metodą laserową. Ponoć jest 99% skuteczna. Czy ktoś z szanownych forumowiczów poddawał się takiemu zabiegowi?
Ciekaw jestem czy to nie jest pic, bo zabieg jest drogi ale gdyby miał zastąpić na stałe okulary to można w to zainwestować.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 8:14 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 18, 2006 12:24 pm
Postów: 17
Miejscowość: Wroc
Wprawdzie nie znam nikogo po takim zabiegu ale czytałam trochę w Internecie na ten temat. Jest we Wrocławiu firma: EYE-Laser, która wykonuje takie zabiegi.
Oferują trzy warianty:
    LASIK
    PRK
    LASEK

Ponoć najlepsze efekty daje metoda Lasik polegająca na nacięciu laserem rogówki, odsunięciu zewnętrznego płatka i następnie przy użyciu lasera uformowanie soczewki i ponownym przykryciu jej tym samym płatkiem.
Metada ta ma przywrócić całkowitą sprawność oka i działa już od następnego dnia. Oczywiście jest najdroższa około 2400 zł + 150 za konsultacje wstępne. Inne metody sa tańsze lecz dłużej goją się rany na rogówce.
Sama jestem ciekawa opinii osób, które wykonywały ten zabieg, bo na stronie internetowej tej firmy, są tylko te pozytywne :roll:

_________________
(\__/)
(='.'=)
(")_(")


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 6:54 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sie 24, 2006 6:39 pm
Postów: 13
Miejscowość: Wroc
Znalazłem tę firmę w wyszukiwarce, jest sporo informacji na ich stronie ale nie ma odpowiedzi na takie pytania jak:
    Czy taki zabieg trzeba powtarzać co pewien czas? przecież wada wzroku się zmienia
    Czy ma sens stosowanie tego zabiegu dla osób, które muszą stosować okulary tylko do czytania lub precyzyjnych prac?
    Czy na to jest gwarancja? bo jest mowa o pewnym ryzyku :?

Oczywiście można się tego dowiedzieć gdy się zapłaci u nich za badanie wstępne, jednak wolałbym to usłyszeć od kogoś, kto już to przeszedł.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 7:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Sie 27, 2006 7:11 pm
Postów: 2
NIE RÓB TEGO :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Z Twojego listu wynika, że masz niewielką wadę wzroku, a operację chcesz zrobić tylko dla komfortu aby nie nosić okularów do czytania.
To nie jest prosty zabieg tylko prawdziwa operacja, która może mieć wpływ na całe życie.
Nie mówię o samym ryzyku utraty wzroku, tylko o powikłaniach.
Wzrok po tej operacji nigdy nie jest tak klarowny jak wcześniej, nawet gdy się nosiło okulary. Mogą powstawać kolorowe aureole wokół jasnych punktów, a obraz jest zasadniczo mętny. Trzeba ciągle stosować krople do oczu i wzrok się szybciej męczy.
Ponad 25% pacjentów ma powikłania. Przy małych wadach wzroku bywa nawet, że minusy mogą się zmienić w plusy.
Te metody są dobre dla ludzi, którzy mają wady wzroku powyżej 5, wtedy nie wiele ryzykują, przy małych wadach lepiej nosić okulary lub szkła kontaktowe. Ja znam kilku okulistów, którzy noszą okulary, a wcale nie są biedni. :wink:
Być może powiedzieli by Ci to na wizycie kwalifikacyjnej, choć różnie to bywa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 5:54 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sie 24, 2006 6:39 pm
Postów: 13
Miejscowość: Wroc
Przyznam, że dobrze mnie nastraszyłeś :o
Moja wada wzroku to -1:-1 zakładam okulary tylko do pracy, wykonuję precyzyjne czynności.
Na stronie firmy wykonującej te zabiegi są wyłącznie pozytywne opinie, dlatego się tym zainteresowałem, teraz chyba jednak dam sobie spokój.
Pozdrawiam wszystkich furumowiczów. 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 3:29 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sie 24, 2006 6:39 pm
Postów: 13
Miejscowość: Wroc
Dzisiaj w wiadomościach mówili o zupełnie nowej metodzie. Ponoć za kilka lat już nikt nie będzie nosił okularów 8O
Operacje wykonuje jakiś Włoch w Warszawie. Kosztuje ona 6000 zł.
Nowość polega na tym, że nie operuje się samej "soczewki" w oku tylko "mechanizm", który ją reguluje.
Ciekawe czy to się przyjmie. :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 11:41 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 14, 2006 1:44 pm
Postów: 36
Miejscowość: Oborniki
Oglądałem ten program i obawiam się, że to chodzi o inną korektę wzroku.
Leczenie prezbiopii czyli starczowzroczności. Dotyczy to głównie osób po 40. Soczewka staje sie wtedy mniej elastyczna i są problemy z akomodacją. Omawiana operacja ma na celu poprawienie elastyczności soczewki. To jest jeszcze nowość w Polsce więc i tak trzeba poczekać jak się lekarze podszkolą w tej metodzie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 9:42 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 05, 2006 2:57 pm
Postów: 16
Byłam kilka dni temu u okulisty w firmie Mavit (specjalizują się w operacyjnych korekcjach wad wzroku). Okulista szczerze powiedziała, że odradza wszelkie operacje, bo ryzyko powikłań istnieje. Głównym celem operacji jest zwiększenie komfortu codziennego życia, a zatem jeśli ktoś bardzo chce, to może podjąć ryzyko. Oko po operacji w żaden sposób nie staje się zdrowsze bądź silniejsze, wręcz przeciwnie.

_________________
Alergia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 9:49 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Też słyszałam takie opinie, moja koleżanka właśnie rozważa taką operację i widzę, że chyba jednak się nie zdecyduje.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekta wzroku
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 4:10 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Gru 23, 2007 12:30 pm
Postów: 75
Miejscowość: Zawiercie
pokemon masz wade - 1 i -1 a okulary zakladasz do sytuacji w ktorych musisz widziec z bliska
czesto siedzisz na komputerze bardzo sie psuje wzrok jak nie chodzisz w okularach
czy twoja wada sie poglebia?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekta wzroku
PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 12:25 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
"Brokuły mogą zapobiegać ślepocie"

źródło:>http://www.mediweb.pl/alternative/wyswietl.php?id=1206

Polecam artykuł, chyba każdemu z nas zależy na zdrowych oczach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekta wzroku
PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 5:34 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sie 24, 2006 6:39 pm
Postów: 13
Miejscowość: Wroc
Witam ponownie, dawno tu nie zaglądałem, a mój wzrok od tego czasu się dalej pogarsza. Aktualnie noszę już okulary -2.
Najgorsze jest, że w pracy muszę używać dwóch par, które co chwilę zmieniam.
Jedne są dużo mocniejsze, zakładam je tylko na krótką chwilę. Po tym mam mroczki i wszystko rozmyte. Czyli przez noszenie takich zbyt mocnych okularów jeszcze bardziej psuję sobie wzrok.
Bardzo poważnie rozważam operację w klinice we Wrocławiu, na ul. Oławskiej.
Czy ktoś z Was robił już u nich jakieś zabiegi?
Czekam na wasze opinie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekta wzroku
PostWysłany: Śro Lis 05, 2008 7:57 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 16, 2006 10:17 pm
Postów: 12
Witaj Pokemon!
Z opisu wynika, że w ostatnim czasie pogorszył Ci się wzrok. Niestety to jest przeszkoda do wykonania zabiegu LASIK. Jednym z warunków jest niepogorszenie wady wzroku przez ostatnie 12 miesięcy.
Zatem musisz odłożyć zabieg na później.

Znalazłam w sieci ładny film pokazujący krok po kroku przebieg operacji LASIK:
Oto link:
http://www.oko.info.pl/movies/lasik.swf


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekta wzroku
PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 7:15 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 23, 2009 6:50 pm
Postów: 3
Widzę, że temat troszkę nieaktualny, ale macie może własne doświadczenia związane z laserową korektą wzroku? może ktoś miał zabieg? Polecilibyście? Pokemon czy ty jeszcze się zastanawiasz nad korektą?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekta wzroku
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 1:49 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Maj 17, 2013 10:47 am
Postów: 12
Jeśli ktoś sporą wadę wzroku, to zdecydowanie warto zainwestować w laserową korekcję wzroku. Jej celem jest osiągnięcie jak najlepszego widzenia bez pomocy optycznych, jakimi są okulary czy soczewki. Laser excimerowy zmienia krzywiznę przedniej części oka, a komputerowo kontrolowany laser wytwarza wiązkę promieniowania ultrafioletowego, która modeluje powierzchnię rogówki dzięki czemu dochodzi do likwidacji wady wzroku. Istnieje wiele metod chirurgii refrakcyjnej i podczas wizyty kontrolnej, lekarz wraz z pacjentem dobiera odpowiednią względem wady.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 149 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności