Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 9:27 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wieczny katar- już nie mam pomysłów
PostWysłany: Nie Maj 10, 2020 8:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Maj 10, 2020 8:05 pm
Postów: 1
Czesc wszystkim,

Bardzo cieawke forum, postanowiłam podzielić się moim przypadkiem. Może akurat... :)

Mam 25 lat. Mniej więcej od 6 lat (jak zaczęłam studiować) mam problemy z „wiecznym” katarem. Objawiało się to tym, że non stop musiałam nosić przy sobie chusteczkę. Aktualnie w domu nie mam żadnych zwierząt, co ciekawe mieszkałam całe życie z kotami oraz psami i wtedy dolegliwości nie było. Katar zmniejsza się jak jest ciepło. Katar wzmaga się kiedy jest zimno, wilgotno, przy wysiłku fizycznym, a także wiosną, jak wyjdę na świeże powietrze. Katar zdecydowanie największy jest zimą, jak jest zimno, wilgotno. Katar pojawia się też po dłuższym narażeniu na kurz.

Moim zdaniem alergia nie jest tutaj główną przyczyną. Nie mam przekrwionych oczu, łzawiących ani nie kicham (od czasu do czasu). Nie zauważyłam, żeby dolegliwości nasilały się w czasie pylenia. Nie jest to też związane z żadnych przeziębieniem, bo katar występuje niemal codziennie.

Od 10 dni jem codziennie tabletkę CLATRY, niestety totalnie nic to nie daje. Wcześniej próbowałam inne tabletki - ZYX i także to nic nie dawało. Stosowałam ponadto Aquamer i Nasomentin – bez rezultatu.
Dodatkowo myślałam, że to przez krzywą przegrodę nosową, ale po zabiegu septoplastyki nie się nie zmieniło. Laryngolog nie doszukuje się niczego innego. Z zatokami nie miałam nigdy problemów.

Wyniki badań:

Morfologia – prawidłowa, tarczyca w normie. Waga prawidłowa, nie mam żadnych chorób. Dodatkowo dobrze się odżywiam (nie pije alkoholu, nie jem słodyczy), waga prawidłowa.
W rodzinie wstępowały tylko choroby sercowo-naczyniowe i cukrzyca (u dziadków). Brat nie ma żadnych alergii. W rodzinie nie występują alergie. Nie stosuję żadnych leków na co dzień.

Na co dzień pracuję w środowisku medycznym. Nie mam kontaktu ze zwierzętami.

Wyniki badań:
D.P 4/10
D.F. 5/10
K ujemna – cladosporium- brzoza 7/16
Olcha 5/10
Leszczyna 8/16
Bylica 4/6
Kot 3/5
Królik ¾
Histamina 5/9
Dużo ziewam.

pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Wieczny katar- już nie mam pomysłów
PostWysłany: Wto Maj 12, 2020 8:45 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Maj 10, 2020 2:43 pm
Postów: 32
Cześć Moni2020 :D
Zajmuję się usuwaniem dolegliwości poprzez usuwanie ich przyczyn. Robię to od 10-u lat. Zawsze staram się odnaleźć przyczynę dolegliwości a następnie ją usunąć. Po usunięciu przyczyny dolegliwość zaczyna stopniowo ustępować. Środki medyczne w mniejszym lub większym stopniu łagodzą objawy ale po ich odstawieniu dolegliwość powraca a więc nie tędy droga.
Daj znać, jeśli jesteś zainteresowana, pytaj, o co chcesz. Ja chciałbym zadać Ci kilka pytań związanych z Twoimi dolegliwościami.
Pozdrawiam serdecznie :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wieczny katar- już nie mam pomysłów
PostWysłany: Śro Gru 30, 2020 4:44 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Paź 20, 2020 11:23 am
Postów: 11
Spróbuj inhalacji. Też się długo męczyłam z katarem, ale kupiłam sobie inhalator w sklepie Diagnosis i od tamtej pory już jest dobrze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wieczny katar- już nie mam pomysłów
PostWysłany: Czw Lut 18, 2021 7:08 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Sie 22, 2018 2:13 pm
Postów: 103
u mojego synka pomogło systematyczne psikanie nosa wodą morską, kupuję mu marimer izotoniczny, świetnie się sprawdza do codziennej higieny nosa. Ten spray nie ma konserwantów ani innych dodatków


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wieczny katar- już nie mam pomysłów
PostWysłany: Nie Kwi 04, 2021 6:31 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Kwi 04, 2021 6:16 pm
Postów: 2
Moze sssanie oleju pomoze?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wieczny katar- już nie mam pomysłów
PostWysłany: Czw Lut 03, 2022 1:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lut 03, 2022 1:14 pm
Postów: 6
Ja sie nie bawie naprawdę w dziwne jakieś cuda tylko kupuję coś do nosa dla dzieci https://conakatar.pl/ Komfort oddychania w każdym wieku jest ogromny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wieczny katar- już nie mam pomysłów
PostWysłany: Pią Mar 25, 2022 10:55 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Mar 25, 2022 10:31 am
Postów: 12
ciekawe ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wieczny katar- już nie mam pomysłów
PostWysłany: Czw Sty 05, 2023 10:48 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Lut 19, 2017 3:22 pm
Postów: 96
olejek tulsi madurai najlepszy, kropisz koldre, smarujesz cialo albo sie inhalujesz.. kupisz go na stronie pachnacakraina


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności