Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 26, 2024 10:55 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: fototerapia
PostWysłany: Śro Maj 13, 2009 10:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 22, 2009 9:34 am
Postów: 8
Szanowni PAnstwo,mam nadzieje ze uzyskam pomoc. Planuje kupic lampe do fototerapii,tylko ni eiwem na która sie zdecydowac. Nigdy nie korzystałam z tego typu kuracji i licze ze pomozecie wybrac mi odpowiednia. Na co zwrocic uwage przy zakupie?? Bede bardzo wdzieczna za wszystkie odpowiedzi.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: fototerapia
PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 9:00 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 22, 2009 9:34 am
Postów: 8
CZy naprawde nikt nie jest w stanie mi pomoc?? Przegladajac rózne strony internetowe spotkałam sie z dobrymi opiniami na temat tego modelu
http://www.medbox.pl/bioptron-compact-lampa-terapia-swiatlem-p-169.html
Bardzo prosze,doradzcie czy to bedzie dobry wybór.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: fototerapia
PostWysłany: Pią Cze 19, 2009 10:27 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 22, 2009 9:34 am
Postów: 8
Ostatecznie decyduje sie na lampe ktora podałam w linku powyzej. Mam nadzieje ze wybór okaze sie trafny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: fototerapia
PostWysłany: Pon Cze 22, 2009 1:25 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAJ Rabinka :o !!!

możesz prześledzić dokładnie temat z tego miejsca ( wystarczy wkleić w goog.):

http://www.forumveg.webd.pl/topics47/leczenie-swiatlem-vt3266.htm

oraz

http://www.forumveg.webd.pl/topics49/zimowa-kuracja-swiatlem-vt2712.htm

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: fototerapia
PostWysłany: Śro Cze 24, 2009 2:10 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Cze 19, 2009 2:17 pm
Postów: 21
Mam w domu lampę Zeptera. Jest naprawdę skuteczna. Bardzo szybko leczy bóle głowy/zatok/itp. Pomaga przy bólach pleców/szyi/karku. Co prawda dzięki zdrowej diecie już się raczej nie przeziębiam, ale kiedyś dzięki lapmie przeziębienie leczyliśmy w domu w kilka dni bez żadnych leków :D

Jest to drogie urządzenie, ale warto się w nie wyposażyć.

_________________
Fanatyk zdrowego


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: fototerapia
PostWysłany: Śro Lip 08, 2009 1:47 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 22, 2009 9:34 am
Postów: 8
Dzieki za link,wsyztsko sobie dokłądnie pzreczytam. Lampa juz przyszła (przesyłak bez wiekszych problemów) i niedługo zaczynam terapie. MAm nadzieje ze wsyztsko pójdzie zgodnie z planem. Chciałam tez publicznie pochwalic sklep medbox.pl za to ze wywiązali sie z zadania. To w dzisiejszych czasach bardzo wazne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: fototerapia
PostWysłany: Czw Wrz 23, 2010 2:55 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Fototerapia to bardzo stara metoda leczenia sięgająca tysięcy lat wstecz. Lecznicze właściwości światła słonecznego doceniali Egipcjanie, którzy wierzyli w nadprzyrodzoną moc boga słońca Ra. Także Grecy i Rzymianie tworzyli dawno temu specjalne miejsca do terapii słonecznej - Solaria.
Dziś wykorzystuje się w leczeniu trzy rodzaje promieniowania świetlnego o zmiennej długości fali. Chodzi tu o promieniowanie podczerwone (Infra Red IR), promieniowanie ultrafioletowe (Ultraviolet UTV) oraz promieniowannie rentgenowskie (X).
Promieniowanie podczerwone jest najmniej przenikliwe ze wszystkich i dosięga jedynie powierzchownych tkanek. Mimo to jest najbardziej powszechne jako najbezpieczniejsze dla organizmu ludzkiego. Znajduje zastosowanie w lampach typu SOLUX oraz praktycznie we wszystkich lampach leczniczych rozprowadzanych na rynku. Światło podczerwone używane jest do leczenia przewlekłego zapalenia górnych dróg oddechowych (Infectio catharalis), przewlekłego zapalenia zatok (Sinitis chronica), a także bóli pochodzenia stawowego, mięśniowego oraz nerwobóli.
Promieniowanie ultrafioletowe jest średnio przenikliwym promieniowaniem i sięga głębiej położonych tkanek. Dłuższe korzystanie z dobrodziejstw tego promieniowania, np ze światła słonecznego, nie jest już tak bezpieczne. Sztuczne promieniowanie UTV emitowane jest przez lampy kwarcowe Bacha i lampy solaryczne. Światło ultrafioletowe znajduje zastosowanie w dermatologii i kosmetyce.
Promieniowanie rentgenowskie jest najbardziej przenikliwe i sięga najgłębiej położonych tkanek. Jest ono bardzo niebezpieczne dla organizmu ludzkiego i może być stosowane tylko przez bardzo krótki okres. Dlatego promieniowanie X wykorzystywane jest w diagnostyce medycznej.
Myślę, że powyżej udało mi się przybliżyć fototerapię jako metodę leczenia. Co do lamp z podczerwienią polecam je jako środek rozgrzewający i pomocniczy w powrocie do pełnego Zdrowia.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 143 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności