Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 5:15 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: obrzęk lipidowy
PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 12:04 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 21, 2010 9:01 pm
Postów: 53
Spotkaliście się kiedyś z tą chorobą? Jak rozpoznać zwykłą opuchliznę od obrzęku lipidowego? Skąd się bierze ta choroba? Jak można ją leczyć? wiem że to wiele pytań, ale muszę się czegoś więcej dowiedzieć o tym. Jeśli macie jakieś informacje to piszcie.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: obrzęk lipidowy
PostWysłany: Śro Cze 23, 2010 10:13 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Sty 12, 2010 2:36 pm
Postów: 65
Oj oj zadałaś mnóstwo pytań i nie wiem, czy będę w stanie odpowiedzieć na wszystkie, ale postaram się.
po kolei: nie miałam bezpośredniego kontaktu z tą chorobą, ale wiem, że dotyczy ona przede wszystkim kobiet.
Tkanka tłuszczowa, która ma związek z obrzękiem lipidowym nie jest spalana pod wpływem restrykcyjnych diet. Najczęściej obrzęk lipidowy pojawia się w określonych momentach naszego życia, w okresie menopauzy, dojrzewania, po operacjach ginekologicznych, w czasie ciąży, ale też może się pojawić jeśli gwałtownie zaczniemy tyć.
W początkowych stadiach obrzęk lipidowy diagnozowany jest po prosu, jako otyłość, co jest oczywiście błędną diagnozą, w początkowych jego stadiach symptomy są bardzo wyraźne i zazwyczaj można obrzęk lipidowy odróżnić od otyłości.
Natomiast w stadiach późniejszych trudno jest go odróżnić od obrzęku limfatycznego .
Nieleczony obrzęk lipidowy może prowadzić do poważnych powikłań takich jak : zmian degeneracyjnych stawów, żylaków, ale także problemów psychologicznych.
Jeśli chodzi o leczenie obrzęku limfatycznego to niestety nie ma skutecznych metod na to, żeby go całkowicie wyleczyć, ale wczesna diagnoza może zapobiec jego powiększaniu i powikłaniom. Żeby temu zapobiec ważna jest dieta, która oparta na fenotypie człowieka, ważna jest też aktywność fizyczna i drenaż limfatyczny. Manualny drenaż limfatyczny można wspomóc przez stosowanie specjalnych urządzeń do presoterapii, np. urządzeń wzmacniających tkankę łączną z użyciem podciśnienia. W Polsce tylko w Warszawskiej klinice Vimed jest dostępne takie urządzenie.
Mam nadzieję, że chociaż trochę ci pomogłam, ale jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: obrzęk lipidowy
PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 10:22 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 22, 2011 9:44 am
Postów: 1
witam
Nie wiem czy to Ty chorujesz czy ktos z Twojej rodziny,ale nikomu nie zycze tej choroby:-(niestety wiem o czym mowie bo sama na to choruje:-(niestety w internecie jest malo wiadomosci na ten temat-przynajmniej w jezyku polskim!ja od kilku lat na stale przebywam w Niemczech i musze przyznac ze tu sytuacja jest zupelnie inna.W jezyku niemieckim jest wiele wiadomosci o tej chorobie,mozna znalezc fora dyskusyjne na ten temat,gdzie ludzie dotknieci obrzekiem lipidowym wspieraja sie,daja rady,mozna zasiegnac porady doswiadczonych lekarzy-takze chirurgow plastycznych.Tu ta choroba jest bardzo dobrze znana-wielu lekarzy zna sie na tej chorobie-potrafia ja latwo zdiagnozowac i rozpoczac leczenie-niestety choroba ta jest nieuleczalna wiec sa to dzialania polegajace na tym by stan sie nie pogarszal.leczy sie noszac ponczochy uciskowe,masaze limfatyczne-drenaz limfatyczny,dieta,ruch-najlepiej aerobik wodny,plywanie,jazda na rowerze.Poprawe daje zabieg liposukcji-odsysania tluszczu niestety nie jest to metoda uznawana przez panstwo za metode leczenia wiec chory musi sam poniesc koszty operacj,ktore sa wysokie ( pojedyncze kasy chorych godza sie poniesc koszty,ale szansa jest bardzo niewielka).Ja wlasnie tydzien temu wydalam 16000 zl i poddalam sie liposukcji nog i bioder i teraz czekam na efekty zabiegu ( na efekty czeka sie okolo 6 tygodni).Choroba jest uciazliwa-bardzo czestym objawem jest tzw.syndrom bolacego tluszczu-tzn.miejsca gdzie nagromadzony jest tluszcz staja sie wrazliwe na dotyk i ucisk i bolace.Mimo diet i cwiczen w dolnych czesciach ciala-od pasa w dol nie mozna schudnac-a wrecz przeciwnie zaczynamy tyc,pojawia sie mocno widoczny cellulit,rozstepy.Od obrzeku limfatycznego rozni sie tym ze w obrzeku limfatycznym gdy w miejscu obrzeku nacisniemy palcem to w tym miejscu powstaje zaglebienie,natomiast w obrzeku lipidowym nie ma tego objawu.Takze charakterystyczne jest to ze obrzekiem lipidowym nie sa objete stopy.
To w skrocie.Jesli masz jakies pytania to chetnie pomoge.
Nie wiem czy skorzystasz z tych stron ale podam linki stron w jezyku polskim:

http://www.tillysmidt.nl/LipedemaPolen.htm
http://glodnizycia.pl/index.php/odchudzanie-menu/62-obrzek-lipidowy

Jesli masz kogos kto zna jezyk niemiecki to moge podac strony jezyku niemieckim


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: obrzęk lipidowy
PostWysłany: Czw Sty 26, 2012 2:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 26, 2012 2:03 pm
Postów: 1
do agnieszkade:
Czesc!
lata cale odbijalam sie od sciany niewiedzy lekarzy (glownie chirurgow naczyniowych (sic!)), w miedzyczasie (oczywiscie bezskutecznie) probujac odchudzic swoje nieproporcjonalnie tegie w stosunku do "normalnej"reszty ciala nogi...
Nie wdajac sie w szczegoly, po 18 latach!!!!!! odkrylam wreszcie co mi tak na prawde dolega (tak jak Ty rowniez polecam strone http://www.tillysmidt.nl/LipedemaPolen.htm)
Teraz przymierzam sie do liposukcji.
Jak poszla Twoja operacja i gdzie sie jej poddalas?!
Z daty Twojedo posta wynika ze poddalas sie jej ponad 2 miesiace temu.Jak sie czujesz dzis i czy efekty sa satysfakcjonujace?

Serdeczne pozrowienia
Olga


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: obrzęk lipidowy
PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 11:12 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sty 31, 2012 10:52 am
Postów: 2
Czapla napisał(a):
Spotkaliście się kiedyś z tą chorobą? Jak rozpoznać zwykłą opuchliznę od obrzęku lipidowego? Skąd się bierze ta choroba? Jak można ją leczyć? wiem że to wiele pytań, ale muszę się czegoś więcej dowiedzieć o tym. Jeśli macie jakieś informacje to piszcie.


a czy to jest choroba genetyczna?
polecam stronę http://komdax.com/zdrowie/index.php


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: obrzęk lipidowy
PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 11:05 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 24, 2013 11:01 am
Postów: 1
Cześć, ucieszyłam się przeczytając odpowiedz :agnieszkade: od lat walczyłam z nadwagą swoich nóg, nieproporcjonalnych do reszty ciała i dopiero kilka dni temu, całkiem przypadkowo odkryłam,że jest to obrzęk lipidowy. Jestem przerażona i narazie jeszcze bezradna. Czytam ciągle o ten chorobie i nie wiem co robić. Myślę też o polecanej liposukcji, więc czy mogłabyś napisać mi coś więcej na ten temat. Przede wszystkim gdzie robiłaś, jaki jest koszt. Jak wygląda procedura załatwiania tego, jakie są efekty,czy jesteś zadowolona. I co dalej? Od czego zacząć? Do jakiego lekarza iść? Czy robić badania krwii itp.? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki, pozdrawiam serdecznie, Małgosia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: obrzęk lipidowy
PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 2:29 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Obrzęki lipidowe (Spumiae adiposae) dotyczą rzeczywiście głównie kobiet, ponieważ u tej płci tkanka tłuszczowa (textus adiposus) jest najbardziej rozwinięta. Szczególnie obficie tkanka ta występuje w dolnych partiach ciała. I tam właśnie może nastąpić jej rozrost (Hypertrophia adiposae).
Pomagają masaże głębokie, które mają na celu pobudzenie krążenia limfy, która ma także oczyszczające działanie. Naczynia limfatyczne zbiorcze zbierają chłonkę z klatki piersiowej i z jamy brzusznej. Dalej odprowadzana jest ona przez układ żylny.
Masaże służą też ujędrnieniu skóry, sam zaobserwowałem to przeprowadzając zabiegi na moich pacjentkach. Pamiętam dobrze ich radość z takiego efektu terapii.
Zastój chłonki jest wysoce niekorzystny dla całego organizmu i dlatego tak ważne jest aby temu zapobiegać.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 178 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności