Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 2:56 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 5:58 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj afro17!
Dzieki za uznanie,ciesze sie,ze Ci dobrze idzie,co w duzej mierze masz do podziekowania samemu sobie.To Ty czynisz wszystko sam sobie,ja Cie tylko lekko sturchnelem,weszles na odpowiednia droge i dalej idziesz nia sam,dla swojego dobra.
Ci,ktorzy licza tylko na pomoc innych,maja mala szanse wyzdrowienia,problem w tym,ze nie chca tego zrozumiec i pracowac sami dla siebie i swojego zdrowia.
Serdecznie pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 4:26 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Gru 23, 2007 12:30 pm
Postów: 75
Miejscowość: Zawiercie
ale zmotywowałeś mnie więc to jest twoja zasługa :)
jak coś będzie nowego to będę informował :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 10:43 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Gru 23, 2007 12:30 pm
Postów: 75
Miejscowość: Zawiercie
a mam jeszcze takie pytanie
czy przy wadzie - 1 i - 0,5 D nosić soczewki kontaktowe czy nie nosić ??
okulista zalecił mi noszenie okularów bo faktycznie słabiej widze z daleka ale zastanwiam się czy oczy mi się nie przyzwyczają do okularów.
Wade mam od 4 lat poczatkowo miałem wade - 0,25 i - 0,5 D i przez te 4 lata mało pogorszył mi się wzrok,
ale może z drugiej strony chodzić w okularach żeby nie przemeczać wzroku i miedzy czasie ćwiczyć metodami naturalnymi, i dodatkowo kiedy tylko to możliwe nosić okulary ajurwedyjskie może to pomorze wyleczyc wzrok
co o tym myślisz??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 6:27 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
sam noszę okulary i gdy miałem małą wadę nie nosiłem okularów bo oczy mi się nie męczyły tak bardzo, ale gdy wada mi wzrosła zacząłem się do nich przyzwyczajać bo po pierwsze zupełnie mi nie przeszkadzają chyba że jest zima, a po drugie wzrok bardzo się męczył bez okularów, oczy bolały, były załzawione.W dużej mierze dlatego że ja bardzo dużo musze patrzeć, czytać, małe literki, z bliska daleka i średniej odległości takie życie prowadzę:P . Soczewki mi nie spasowały, oczy od nich bolały, czasem wypadały, a jak mi się "zgubiła" pod powiekę to spasowałem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 6:40 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Gru 23, 2007 12:30 pm
Postów: 75
Miejscowość: Zawiercie
a jak długo nosisz okulary ??
czy pogorszył Ci się wzrok od momętu założenia okularów ??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 7:32 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Okulary noszę już od 7 lat. Wzrok mi się pogorszył ale tylko przez pierwsze 2 lata i było to związane nie z noszeniem okularów, ale z tym że po prostu odziedziczyłem po rodzicach wadę wzroku. Od 3 lat wada już mi się nie zmienia.(całkowita zmiana wady przez 7 lat to 0,75) wielki plus okularów(poza tym, ze sie widzi:P) to to że oczy w nich odpoczywają. Gdy trzeba szybko zmieniać punkt widzenia(np czytam ksiażkę i oglądam film) to bardzo pomagają bo inaczej automatycznie zaczynam oczy mrużyć, łzawią.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 10:08 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Gru 23, 2007 12:30 pm
Postów: 75
Miejscowość: Zawiercie
a czy wade masz duża??
czy taką że np w chwili powiedzmy że zapomnisz okularów to jesteś wstanie sobie z tą sytuacją poradzić??
aha to mnie troche uspokoiłeś z postępowaniem wady przez okulary
dzięki za odpowiedz :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 10:28 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
1,75 i 1,5. Z tym pogłębianiem się wady przez okulary mam swoją własną interpretację dlaczego ludzie tak myślą: gdy człowiek zaczyna korzystać z okularów to zauważa w końcu że ma wadę, zauważa jak dobrze może widzieć. Potem jak zdejmie okulary to mu się wydaje że tak źle widzi, a po prostu widzi gorzej względem okularów. Jeżeli zapomne okularów(a jestem krótkowidzem) w miarę daję sobie radę ale numer autobusu widzę dopiero jak jest dość blisko:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Śro Lut 25, 2009 4:06 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Gru 23, 2007 12:30 pm
Postów: 75
Miejscowość: Zawiercie
aha:) no coś w tym pewnie jest chociaż dobrym pytaniem jest to że jedni chodzą w okularach i już im wada nie skacze a inni chodzą i przyrost jest 0,5 D na rok ale to pewnie już osobnicze uwarunkowania
a słyszałes może o naturalnych metodach leczenia wzroku??
co o nich myślisz??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Śro Lut 25, 2009 7:00 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Właśnie cechy osobnicze, trzeba by bliźniaków jednojajowych i jednemu dać okulary a drugiemu nie. Słyszałem tylko o ćwiczeniach mięśni oczu a prepararty to z borówki na oczy ,aja mieć dobry wpływ.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 6:00 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Gru 23, 2007 12:30 pm
Postów: 75
Miejscowość: Zawiercie
nom już zaczołem pić ale mało w opakowaniu tego jest i dość drogie jak na ilość ale trudno wzrok najważniejszy :D
zobaczymy jak u mnie z silnom wolą jak zaczne chodzic do szkoły już sobie założyłem że będę 30-45 min wczesniej wstawał na ćwiczenia :wink:
a jak będzie to zobaczymy :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Śro Mar 04, 2009 7:57 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Gru 23, 2007 12:30 pm
Postów: 75
Miejscowość: Zawiercie
dzisaj byłem u okulisty i na chwile obecna stwierdziła wade -1 i - 0,75 ale nie zaleciła mi noszenia okularów tylko do korzystania przy TV, jezdzie samochodem czyli ogolnie do patrzenia daleko
mam nadzieje że wie co robi bo nie chce żeby mi poleciała wada
mam sie stawic za 4 miesiace
ale troszke mnie zmartwiło to że powiedziała że ucieka mi prawe oko na prawą strone ale odrazu dostałem ćwiczenia na korekcje tej małej wady
narazie ćwicze naturalnymi metodami.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 11:54 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Cze 26, 2009 11:35 am
Postów: 2
Ja miałem od okulisty zalecenie, żeby zdejmować okulary na jakiś czas kiedy się nie ogląda tv i tak dalej. Lekarz mi mówił, że podobno wzrok się przyzwyczaja do okularów.

_________________
Akcja spo


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 8:00 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Lis 13, 2008 10:34 am
Postów: 10
Myślę, że w sytuacjach niezbednych ( np. ulica) powinieneś, ale może odpusc sobie w domu

_________________
Kochane zdrowie...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 12:59 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Sty 12, 2010 2:36 pm
Postów: 65
jeśli ktoś ma kłopoty ze wzrokiem, to nie powinno się go bagatelizować. Niestety, spędzanie czasu przed komputerem, oglądanie Tv i wiele innych czynników sprawa, że nasze oczy się strasznie zmęczone.... ja dużo pracuję przed komputerem i na razie bardzo pomocne okazały się krople do oczu, które kupiłam sobie na szkla.com. Zastanawiam się też nad tym, czy nie zakupić sobie okularów z anty refleksami do pracy przed komputerem. Z tego co wiem, to naprawdę oczy przyzwyczajają się do okularów;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 167 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności