Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 26, 2024 3:00 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Sob Wrz 08, 2012 9:35 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 08, 2012 9:23 pm
Postów: 14
Witam,

przestudiowałem książkę "Zdrowie zgodne z grupą krwi" - określiłem się wg niej na A0 (A-zero).
Mam otwartą furtkę do chudego mięsa - nie ma "nakazu" zostania wegetarianinem..

Wprowadziłem pewne elementy, a zacząłem od eliminacji produktów niewskazancyh (najlepiej poszło mi z odstawieniem mleka i serka wiejskiego - sporo tego pochłaniałem, a widać niewskazane to było), ale żadnych specjalnych efektów nie zauważyłem i po miesiącu powoli wróciłem do starych nawyków (do normalnego jedzenia).

Może tutaj ktoś mi doradzi - odnośnie redukcji (chciałbym zrzucić 7-8kg) - czego unikać jak ognia, a co mogę jeść do woli?
D'Adamo zaleca "mi" łągodne formy ruchu - joga, stretching, tai chi, a ja akurat lubię trening z ciężarami, czy chociaż z masą własnego ciała. Z tego nie zrezygnuję - mam wyrzuty sumienia jak mi taki trening przepadnie!

Mam 170cm, 75kg, 30lat. Chciałbym zejść poniżej 70kg, a właściwie to zrzucić brzuch!

Ćwiczę 3x tygodniowo po około 45-60min; praca raczej siedząca; nie jestem specjalnie aktywnym człowiekiem. Poza trenigami i odrobiną roweru w lecie raczej "zalegam".

Staram się dobrze odżywiać i nie przesadzać z łakociami, alkoholem i ciężkim jedzeniem..

Może w innych książkach D'Adamo pisze coś więcej?? A może z natłoku informacji nie potrafię ich dostrzec..
Pytam głównie o zalecenia dietetyczne, bo odnośnie aktywności - mam świadomość, że jest wskazana!

PS
Wydzielacz-niewydzielacz - nawet nie wiem o czym mowa!


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 2:22 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć ben :)

Gdzieś u Syna D'Adamo czytałam, że wśród ludzi z grupą A zdarzają się nie byle jacy siłacze... może drzemie w Tobie właśnie taki potencjał. Przy grupie A lepiej ćwiczyć krócej (nie doprowadzając się zwłaszcza do silnego zmęczenia)... a codziennie. Myślę (jeśli nie masz budowy endomorficznej)... bez trudu osiągniesz swój cel... Musisz dążyć do tego, by jadać jak najwięcej zdrowotnych dla siebie warzyw... Aby to było miłe... wybierz je sobie osobiście w Food Values na stronie dadamo.com zakładając na razie, że jesteś wydzielaczem (po ang. secretor) antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych. Ich jest statystycznie rzecz biorąc... ponad 80%... więc masz spore szanse trafienia. Warto dodać, że dla tego rzadko występującego statusu -"non secretor "... nieodpowiednie są rzeczy mączne. Z racji swojej grupy krwi musisz też uważać na tłuszcze zwierzęce... Podrzucę Ci zaraz odpowiedni wątek z naszego forum... abyś zrozumiał o co chodzi. Z rad Ojca, uważam, że warto zastosować na początek każdego dnia tę... szklankę wody z wyciśniętą połówką cytryny i połówkę czerwonego grejpfruta... Staraj się nie jadać po 18-19... najwyżej pij wodę. Choć grupa krwi A nie ma poważnych kłopotów z utylizacją węglowodanów... ale Ty, z racji "domieszki zerówki", możesz je mieć... więc spróbuj na wszelki wypadek odstawić też słodycze (np. na 2 tygodnie dla sprawdzenia). Jeśli jesteś zdeterminowany... możesz jeszcze dołączyć chińskie oddechowe ćwiczenie odchudzające opisane na moim wątku ok. 3 str. W okolicach przełomu 2009/2010 mojego wątku Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia... są umieszczone moje wierszyki z charakterystykami GenoTypów (napisane na podstawie książki Dr Petera J.D'Adamo DIETA GENOTYPOWA). Jeśli okazałoby się, że odpowiadasz któremuś z tych wzorców (Wojownika, Nauczyciela lub Badacza)... można byłoby zastosować dodatkowe spostrzeżenia Syna D'Adamo... np. Wojownikowi mięso nie jest potrzebne... a często szkodzi... i miewa on z czasem kłopoty z tuszą...

U prof. Tombaka czytałam, że niektóre osoby mogą mieć w kiszkach nawet do 15 kg tzw. kamieni kałowych (nagromadzonych przez lata przez bezruch i błędy żywieniowe)... czytałam też, że w Ameryce żył bardzo długo doktor, który całe życie skutecznie leczył wszystkich ludzi na wszystkie choroby lewatywą... i to nie są żarty. Oczyszczanie organizmu jest bardzo ważne... dieta zgodna z grupą krwi... oczyszcza powoli ale skutecznie... i na dodatek trwale
Tyle na początek...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 8:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 08, 2012 9:23 pm
Postów: 14
Miałem nadzieję, że mi Pani odpowie :)

Dziękuję za wskazanie kierunku!

Ćwiczenie:
A oto sprawdzony przeze mnie chiński sposób na poprawę kondycji i figury
Czas wykonywania ćwiczeń na początku powinien być krótki i wydłużać się po nabraniu wprawy-nic na siłę.
Stanąć przy ścianie tak, by na całej wysokości do niej przylegać. Ręce do dołu. Nabrać nosem powietrze do klatki piersiowej wyciągając się w górę i wciągając przy tym brzuch (opierać się cały czas o ścianę, łącznie z rękami). Szybko i dokładnie wypuścić powietrze ustami pomagając sobie przy tym mięśniami brzucha (kuląc się). Cykl ten powtórzyć 7-12 razy. Na koniec stanąć na palcach, zgiąć kolana, unieść ręce przed siebie, skośnie do podłogi (równolegle do ud) i wytrzymać w tej pozycji 10-20s (lub więcej jak dojdzie się już do wprawy), oddychając przy tym równomiernie. Idealnie byłoby aby pięty i plecy były pionowo, a plecy przy tym nie miały nigdzie wypukłości (zwłaszcza najniżej). Nie jest to na początku łatwe. Ale pamiętaj nic na siłę. Trzeba próbować aż się uda. Ćwiczenie to ma dobroczynny wpływ na cały organizm, m.in. na mięśnie nóg, brzucha i pleców, poprawia krążenie i figurę, bo pozwala też zrzucić zbędne kilogramy (jeśli takie są).

O to chodziło??
Ma to jakąś nazwę, żeby na youtube'ie zobaczyć??

Co do produktów - OK - poszukam tych tabel, chociaż na stronie zdrowo.info też są tabele - złe? Nieaktualne?

Chciałbym jeszcze dopytać o niejedzenie po 19. Jeśli chodzę spać np. o 23-24, to tyle godzin niejedzenia, potem jeszcze 7-8godzin snu..
Często wracam z pracy o 20, jem lekką kolację, robię trening 21-22, potem lekki pełnowartościowy posiłek (węgle+białko) - no i tak to czasem wygląda..
Nie jestem atletą i ćwiczę bo lubię trening sam w sobie, a jak widzę, że przełamuję jakieś tam bariery, to już w ogóle (i chciałbym poprawić swoją sylwetkę).

Jestem tak pomiędzy mezo- a endomorfikiem. Gdybym miał się określać wg wierszyków, to BADACZ..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 10:52 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
1. Na tym forum wszyscy są na "ty"... co może się nie podobać doktorom :)

2. "Ćwiczenie odchudzające" pochodzi z tłumaczenia chińskiej książki "Pełny system samoleczenia" Dr Stephen T.Chang (str 181-184)... pisałam o tym na swoim wątku (z tą figurą... na zakończenie... spotkałam się przed 20 laty w sanatorium w Busku... może znali je z tego samego źródła. Z Chin "wyciekło" na świat różnymi drogami sporo wiedzy... ( było tam parę "szkół")... nasi instruktorzy tai chi nie są chyba zainteresowani rozprzestrzenianiem się ćwiczeń poprzez net... bo prowadzą za pieniądze sami ćwiczenia... ale może jednak gdzieś ktoś je umieścił. Ja ćwiczyłam w/g książki. Może też książka być na allegro.

3. na stronie zdrowo.info jest tabelka dla wydzielaczy... na stronie dadamo.com jest spis produktów z obrazkami i opisem (łącznie ze szczegółami technologicznymi w przyp. m.in. np.serów... jest sporo informacji dodatkowych... zawartość podst. witamin... zalecenia szczególne... np. info o własnościach przeciwrakowych... przeciwcukrzycowych... od kiedy dla niemowląt... i wszystko z podziałem na grupy krwi z uwzględnieniem statusu)... i jeszcze sporo innych rzeczy

4. musisz poeksperymentować... ja potwierdzam, że jadając wieczorem momentalnie waży się więcej

5."Badacz" w/g Dr.D powinien wszystko robić po swojemu... powinien uwielbiać kalarepkę (bo jest bardzo korzystna tylko dla tego Genotypu). Też tylko ten GenoTyp może bez szkody dla swego zdrowia jadać wieprzowinę... ja to sprawdzam na węch.
Zauważyłam, że jak wieprzowinę jada ktoś kto nie powinien tego robić... rozpoznaje się go zazwyczaj po nieprzyjemnym zapachu...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 7:57 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 08, 2012 9:23 pm
Postów: 14
OK

Miałaś na myślę tę stronę:
http://www.dadamo.com/typebase4/typeindexer.htm
??

Sama woda z cytryną (polecana w "Zdrowie zgodne z grupą krwi") nie wystarczy?? Grapefruit był polecany do grupy krwi 0.

Pół cytryny + szklanka wody.
Robić to na świeżo? Czy np. zalać na noc? Woda letnia? przegotowana? mineralna? kranówa??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 11:41 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Tak... to jest ten spis produktów... aby wejść...>www.dadamo.com/typebase4/typeindexer.htm

Masz rację... ale grejpfruty i cytryny są dla A na pewno zdrowotne (i łatwo dostępne)... to jest też zgodne ze wskazówkami kierunkowych książek Dr Petera D'Adamo z serii zwalcz chorobę dieta zgodna z grupą krwi (Cukrzyca i Choroby układu sercowo naczyniowego... a te choroby potencjalnie dostałeś "w pakiecie" od rodziców :)
Na wspomaganie odchudzania radzi on... czarną jagodę, jeżyny, wiśnie i bez lekarski... grejpfruty(czerwone) zastępować mogą pomidory

Woda najlepsza jest z lodu (to info od prof. Tombaka)... ale wystarczy zwykła przegotowana


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Śro Wrz 12, 2012 8:41 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 08, 2012 9:23 pm
Postów: 14
Mowa o tej książce:
Choroby układu sercowo-naczyniowego
Autor: Adamo Peter, Whitney Catherine
?
http://aros.pl/ksiazka/choroby-ukladu-sercowo-naczyniowego-2

Akurat podwyższone ciśnienie mam od dawna (od nastolatka).. Górna granica normy - "wysokie prawidłowe".

Klaruje mi się zakup kilku książek w takim razie.

Odnowa na talerzu - Bożena Żak-Cyran
http://aros.pl/ksiazka/odnowa-na-talerzu
Może ktoś o tym coś jeszcze powie??
Autorka ma kilka pozycji wydawniczych, ale ta mnie najbardziej zaciekawiła..

Gdybym miał zestaw Zdrowie zgodne z grupą krwi + Choroby układu sercowo-naczyniowego, to pod kątem list produktów i zaleceń zdrowotnych (z którymi powinna nadejść prawidłowa masa ciała itd), to by mi "wystarczyło"?
Sporo informacji jest w sieci. Encyklopedia D'Adamo jest już dosyć wiekowa (polskie wydanie), a w "Zdrowiu zgodnym.." jest rozszerzenie o te właśnie Ab, Ao itd..

Ogólnie - jako A, powienienm chyba celować w azjatyckie klimaty kulinarne??

Pół cytryny + pół grapefruita + szklanka wody. OK
Spróbuję w jakimś wolnym dniu, bo nie wiem jak zareaguje organizm.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 9:31 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
1. nie lubię źródeł... które przekręcają nazwiska autorów... ale okładka się zgadza

2. przeczytałam info o autorce drugiej książki o której piszesz... osoba, która przez 25 lat czynnie uczestniczyła w procesie zbiorowego żywienia w Polsce wpędzając ludzi w choroby... nie jest dla mnie autorytetem... ale zapamiętam nazwisko... spytam znajomych co myślą o jej publikacjach... jeśli oczywiście ktoś z nich je będzie znał. Ilość wydanych książek o niczym nie świadczy... Ja poruszam się w innym obszarze... i nie mnie oceniać te rady.

Wszystkich informuję jedynie, że warto sprawdzić w praktyce(na sobie) wskazówki dr Petera J.D'Adamo lub wskazówki jego ojca

Encyklopedia wirtualna (wykaz produktów) jest na bieżąco korygowana i ma dodatkowe względem wersji papierowej w tym względzie dane... więc warto często zaglądać na dadamo.com

Pozycja książkowa Ojca to inne podejście... stanowi jak gdyby połączenie (w oparciu o 50 letnią praktykę) BTD, książek kierunkowych z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi i DG... Syna D'Adamo... Ojciec się skupia na profilaktyce i indywidualnym leczeniu w swoich instytutach... podczas gdy Syn uczy i leczy cały świat "przez internet" (korzysta z olbrzymiej grupy dobrowolnych beta testerów)

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 12:12 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 08, 2012 9:23 pm
Postów: 14
1. czy warto zakupić, czy jednak nie ma potrzeby i korzystać z dadamo.com?
Jeśli są zdublowane informacj, to wolę przeznaczyć tę kasę na coś innego (na cytryny!)
2. rozumiem Twoje podejście, jak czegoś się dowiesz to proszę napisz :)
Pani ta promuje dietę wegańską, więc może zmieniła podejście.

Wydawnictwo GALAKTYKA podejmuje się takich właśnie "problemów":
Nowoczesne zasady odżywiania - naukowo udowodnione zalety wege
Odżywianie dla zdrowia - też nacisk na zmniejszenie liczby spożywanych produktów odzwierzęcych.

Akurat w duchu mojej grupy krwi (A - wskazany wegetarianizm) - jestem zainteresowany tematem. Książka "Odnowa na talerzu" to chyba jedyna która mnie zainteresowała (poza dwoma powyższymi).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 8:55 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
1. raczej warto. W niej jest podział produktów na bardzo korzystne, korzystne, obojętne dozwolone często, obojętne dozwolone raz na 2 tyg i te, które należy unikać... poza tym będziesz mógł pomóc komuś z inną grupą krwi

2. ja nie mam wątpliwości co do zalet wege (tu na forum też pisał o tym Krzysztof z Zielonej Góry). Ja w lato często robiłam sobie wieloskładnikowe surówki warzywno -owocowe z samych zdrowotnych dla mnie składników... uważałam je za przyjemne w smaku bomby witaminowe... Teraz przeczytałam, że ojciec D'Adamo doszedł do wniosku, że owoce powinno się jadać oddzielnie... nie wiem czy ma rację... myślę, że i to przetestuję i do przyszłego roku wyrobię sobie zdanie na ten temat. Ponieważ jestem zerówką często jadam tatara z surowym żółtkiem i cebulą... ostatnio dodaję też białko (z forum dadamo wiem, że jest źródłem glutationu).

"Odżywianie dla zdrowia"... mnie nie nabiorą... po prostu niektórzy już wyliczyli, że w skali globalnej niedługo nie będzie nas stać na hodowlę zwierząt (zabraknie paszy)... i zamiast ogłosić prawdę, że tylko części osób mięso jest niezbędne... będą przerabiać mięsożernych na... chorych... widziałam też w tv próby hodowania samych mięśni do jedzenia... dobrze, że tego nie dożyję :)

Potrawy wegetariańskie... też w trosce o własne zdrowie warto przepuszczać przez filtr grupy krwi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 9:09 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 08, 2012 9:23 pm
Postów: 14
Cytuj:
"Odżywianie dla zdrowia"... mnie nie nabiorą... po prostu niektórzy już wyliczyli, że w skali globalnej niedługo nie będzie nas stać na hodowlę zwierząt (zabraknie paszy)... i zamiast ogłosić prawdę, że tylko części osób mięso jest niezbędne...

Czytałaś? Czy tak po tytule/okładce oceniasz??
Aktualnie jestem w trakcie (100str z 700 za mną)

Cytuj:
nie mam wątpliwości co do zalet wege (tu na forum też pisał o tym Krzysztof z Zielonej Góry). Ja w lato często robiłam sobie wieloskładnikowe surówki warzywno -owocowe z samych zdrowotnych dla mnie składników... uważałam je za przyjemne w smaku bomby witaminowe... Teraz przeczytałam, że ojciec D'Adamo doszedł do wniosku, że owoce powinno się jadać oddzielnie...


Co do pierwszego podkreślenia - zainteresowałem się tym ze względu na grupę krwi i zalecenie wegetarianizmu.
Odnośnie drugiego podkreślenia - to nie moja liga, bo dopiero zaczynam.. tzn. robię drugie podejście do diety zgodnej z grupą krwi. Skoro mam bazować na produktach roślinnych, to automatycznie zainteresowałem się wegetarianizmem i weganizmem.
Akurat Campbell w "Nowoczesnych zasadach odżywiania" odradza spożywanie białka zwierzęcego W OGÓLE.. Popiera to badaniami..
Dlatego książka "Odnowa na talerzu" mogłaby mi podsunąć jakieś pomysły na menu.
Przepisów wege jest w sieci masa, ale lubię papier :)

Akurat życia bez produktów odzwierzęcych sobie nie wyobrażam, ale skoro pani Żak-Cyran pisze jak skomponować dietę bez mięsa, jajek, mleka - to myślę, że sporo mógłbym od niej zaczerpnąć.
Nawet gdybym stosował "dietę głównie roślinną" - tj. nie jadałbym mięsa 3-4xdziennie, a np 5-10xtyg. Na takie coś mógłbym się zdobyć. Tak mi się wydaje.
Pozostaje kwestia organizacyjna - lista zakupów i koszty stosowania tego, ale na razie zbieram informacje (jak to BADACZ) i takie rzeczy schodzą na dalszy plan.

Cytuj:
Potrawy wegetariańskie... też w trosce o własne zdrowie warto przepuszczać przez filtr grupy krwi

Mam to w domyśle :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 10:59 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 13, 2012 9:31 pm
Postów: 29
Miejscowość: Stalowa Wola
Jestem już od prawie miesiąca weganinem i jakoś problemów w tym nie widzę. Schudłem (rok temu ważyłem 78kg przy wzroście 183, teraz 70kg przy wzroście 183, a miesiąc temu może 72-3) i to dużo w tym czasie, do tego biegam co dwa dni jakies 4km, 15-20 minut. Jestem zadowolony jak nie wiem, nie spodziewałem się tego. Zalecam ten tryb życia, nic prostszego nie ma i nic bardziej skutecznego. Polecam. Więcej wpisów masz na moim forum, a dokładnie w dziale Wegetarianizm > dlaczego wegetarianizm. Zapraszam :)

_________________
bezchemii.info -domowe wyroby,wideoporadniki, zdrowy tryb


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 11:18 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 08, 2012 9:23 pm
Postów: 14
Skoro z 78kg zszedłeś do 70 a do tego masz 183cm, to znaczy, że masz diametralnie różny typ budowy od mojej!
Bieganie 20min co w dni - ok, ale wielkiego wpływu to nie ma odnośnie redukcji.
Chyba, że zmieniła Ci się świadomość - "biegam, nie mogę jeść śmieci i jem odpowiednio" (gdzie odpowiednio - dla każdego znaczy co innego).

Niebawem ukaże się książka "Jedz i biegaj" - Scott Jurek; któa właśnie porusza temat biegania i weganizmu.

Na weganizm się nie nastawiam, ale chciałbym coś z niego wyciągnąć ;)
Oczywiście przez filtr grupy krwi.

@TeSa:
Z tego co piszesz - jest w niej podział produktów na bardzo korzystne, korzystne, obojętne dozwolone często, obojętne dozwolone raz na 2 tyg i te, które należy unikać... poza tym będziesz mógł pomóc komuś z inną grupą krwi - wynika, że zamiast tych różnych książek D'Adamo (Encyklopedia.., Zdrowie..) lepiej kupić taką "kierunkową" - pod kątem choroby, bo tam masz właśnie taki dokładniejszy podział..
Pewnie niebawem zakupię - tę odnośnie krążenia..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 11:57 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 13, 2012 9:31 pm
Postów: 29
Miejscowość: Stalowa Wola
W rok tylko schudłem tyle bo nie jadłem słodyczy tak dużo, chipsów, itp. Więcej takich ziół, więcej ruchu (ale nie biegałem). Mięso jadłem praktycznie codziennie, lecz doszły do tego surówki, jakieś domowe wyroby itp. Jeżeli chodzi o ten ostatni miesiąc to biegam co 2 dni wieczorem, schudłem 3 kilo, lepiej się czuję (nie jestem zmęczony cały czas tak jak przy diecie mięsnej, wcześniej mogłem przebiec max 2km, przy bieganiu co drugi dzień na diecie mięsnej). Ja biegam i jem zdrowo bo zdałem sobie sprawę z tego, że prawdziwe życie zaczyna się dopiero od jedzenia. To po przejsciu na weganizm jestem bardziej bystry, mój mózg lepiej pracuje, mam energię cały czas - nie to co wcześniej. Dużo naoglądałem się filmów i mam trochę motywacji, sam sobie jej dodaje, ustanawiam sobie cele, jakie chce zdobyć, jakieś takie minimalne, np. chce przebiec 6km i do tego dążę, chce być bardziej wysportowany itp itd. Dieta wegańska tylko mi w tym pomaga, wyrabiam sobie silną wolę, staje się mocniejszy. To tak może po za tematem, ale mam nadzieję, że Ci pomogę. 7-8kg to mało, jeżeli przestawisz się na weganizm schudniesz nawet i więcej, twoja waga będzie prawidłowa i będzie się utrzymywała na jednym poziomie. Polecam filmy durianridera i freelee na youtube z przekładem na polski.

Jeszcze jedno - ja też kiedyś myślałem, co to za jakiś weganizm, jacyś idioci, pajace, nie mają co robić wymyślają nie wiadomo co. Denerwowali mnie Ci ludzie, ale kiedy poznałem, że warto - zmienił się mój pogląd, teraz dla mnie ludzie jedzący mięso są tymi, których wymieniłem. To brak wiedzy i manipulacja, prowokacja ze strony mas(onów)s mediów zrobiła z nas takich egoistów i zarozumialców. Oni się utrzymują w dużej mierze z mięsa, z tego mają kasę. Wracając do wcześniejszego wątku - myślałem tak, nawet oglądałem filmy, lecz jakoś nie zwracałem uwagi na ten weganizm - myślałem - skąd ja wezmę białko, chyba mają nasrane w głowie, że z roślin dostanę tyle pełnowartościowego białka + jeszcze witaminy, B12, wapń - jakaś propaganda, która chce wyniszczyć nasz organizm. Cieszę się, że dane mi było trafić na materiały związane z weganizmem i przejściu na ten tryb życia. Bieganie 20 minut dziennie wieczorem nie przysparza kłopotów, też myślałem kiedyś - co to jakieś bieganie, śmiałem się z tych 'biegaczy', a teraz śmieję się z tych co nie biegają (no może przesadziłem tutaj). Taka jest prawda, nie chodzę zmulony, czuję się dobrze, uczę się ciągle nowych rzeczy - dbam o zdrowie i fizyczne i duchowe. Można powiedzieć, że to takie 'hobby' :) Pozdrawiam.

_________________
bezchemii.info -domowe wyroby,wideoporadniki, zdrowy tryb


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 12:31 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 08, 2012 9:23 pm
Postów: 14
Patrzę na weganizm w ten sposób - może i bym wytrwał(przywykł), ale nie sądzę, żebym potrafił oprzeć się np. niektórym daniom. Wiadomo - sporadycznie, ale jednak..
Dlatego na ile to możliwe - zamieniam niektóre posiłki na posiłki wegańskie; odstawiłem nabiał (poza twarogiem - z 300g/tyg i kefirem - sporadycznie duży kubek) - tak jak zaleca D'Adamo..

Tydzień = 7 dni = średnio 35posiłków. Jeśli 25 z nich było niewegańskie, to teraz powiedzmy 15 jest niewegańskie.. ;)
Tak sobie kombinuję.
Przykładowo - do ryżu nie biorę drobiu, a fasolę (co podobno daje pełnowartościowe białko - ale o tym to chyba włąśnie pani Żak-Cyran pisze); kanapka nie z wędliną, a z masłem orzechowym..

Zwiększenie ilości warzyw i owoców (ale bez przesady) - różnie bywa, ale staram się..
Akurat pomidory i paprykę uwielbiam, ale D'Adamo odradza.. :(

Najciężej jest z odstawieniem słodyczy i piwa.
Faktycznie jakieś postanowienie trzeba podjąć!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności