Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 10:17 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 2:47 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 08, 2008 3:29 pm
Postów: 43
kupujmy tylko naturalne SUPLEMENTY.

a pozatym nik tu nie mówi o odżywianiu się samymi suplementami
tylko jak napisałam w innym temacie jest to dodatek do jedzenia uzupełniający nasze braki w organiźmie

_________________
[color=#008040] Czasem Warto Si

Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 5:13 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Olciu coraz bardziej mnie intrygujesz, może jednak zdecydujesz się na uchylenie rąbka tajemnicy i dowiemy się szczegółów, bo widzisz ja jestem czasem dociekliwa.
Nie żartuję, szczegółami jestem naprawdę zainteresowana.
Naturalny skład,........... ale jaki on jest:?:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 6:52 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 08, 2008 3:29 pm
Postów: 43
podałam ci informacje jak możesz się dowiedzieć więc nie widzę problemu jakbyś chciała się czegoś dowiedzieć to byś wiedziała co robić

_________________
[color=#008040] Czasem Warto Si

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 2:59 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Maj 07, 2008 10:47 am
Postów: 12
KrystynaP napisał(a):
Olciu coraz bardziej mnie intrygujesz, może jednak zdecydujesz się na uchylenie rąbka tajemnicy i dowiemy się szczegółów, bo widzisz ja jestem czasem dociekliwa.
Nie żartuję, szczegółami jestem naprawdę zainteresowana.
Naturalny skład,........... ale jaki on jest:?:


Wiesz ... trochę odwracasz kota ogonem. Równie dobrze Olcia mogłaby Ciebie wypytać o skład i produkcje jogurtu naturalnego. 99% społeczeństwa nie wie, jak jest on produkowany, a mimo to kupuje go lub przynajmniej nie neguje. To, że czegoś nie znasz lub nierozumiesz nie oznacza, że jest to złe i należy to odrzucać.

Nie chcę robić tu za obrońcę suplementów, ale też nie wolno nam wrzucać wszystkich do jednego worka. Suplement dla kulturystów nie jest tym samym, co suplement, który przytoczyłem. O ile też dobrze sobie przypominam na stronie były opisy tak składu, jak i procesu produkcji. Masz zatem wszystko, co chciałaś. W czym problem zatem tkwi?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 3:15 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Masz rację nie ma problemu.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 6:55 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Maj 27, 2008 11:52 am
Postów: 4
Miejscowość: Kielce
od kilku dni biore tabletki "Linea". Wspomagają odchdzanie ale jak na razie nie widac zadnego efektu. Moim zdaniem to jest bubel jak kazde inne wspomagacze schudniecia.. :(

_________________
(:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 8:27 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Milagross świetnie się prezentujesz, tak zabawnie i radośnie :wink: .

Wspomaganie to wspomaganie. Zasadniczo musisz zastosować dietę jeżeli chcesz się odchudzić.
Powodzenia :).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 11:13 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
SUPLEMENTY DIETY PRZYDATNE W ODCHUDZANIU ( w okresie trwania diet redukcyjnych )

ARGININA - jeden z aminokwasów niezbędnych nie tylko przy redukcji nadwagi , działa za pośrednictwem stymulacji uwalniania hormonu wzrostu ,który wspomaga rozkładania tluszczu

GLUKOMANNAN I PSYLLIUM - tkanka włóknista z roślin Amorphaphalus konjac i Psyllium ma właściwości pęczniejące i zastępuje w ten sposób objętość pożywienia w żołądku w okresach ograniczonego żywienia i w czasie trwania głodówki - podobnie dobrze działa błonnik ananasa , jabłka ( pektyna ) oraz owsa ( otręby owsiane ) - NIE STOSUJCIE OTRĘBÓW PSZENICZNYCH , JEŚLI NIE SĄ POZBAWIONE GLUTENU.

L -KARNITYNA - ale tylko taka gdzie wykorzystano jako bazę : WINIAN , Mg-cytrynian , acetylo -L- karnityna ) -CZYTAJCIE ETYKIETY !!!! -poprawia wykorzystanie zasobów tłuszczowych w mięśniach i wątrobie , potrafi również zaktywować tłuszcz podskórny

CYNAMONOWIEC ( znany jako przyprawa) - używany do okładów , ogrzewających powierzchnię ciała , w celu likwidacji celulitusu a także w postaci suplementu

IMBIR - przyspiesza przemianę materii i poprawia trawienie , dotyczy to ludzi z obniżoną kwasotą kwasu żołądkowego ( gr. krwi A i AB ). Grupa O bardzo często nie znosi imbiru. Intensyfikuje przemiany metaboliczne polecany przy nadwadze.( gdy za dużo wywołuje zgagę)

NATURALNE DIURETYKI - w aptekach i zielarskich sprzedawane pod nazwą " herbatek moczopędnych" - np.brzoza , pietruszka , wilżyna ciernista , południowoamerykańskiej rośliny zwanej Bachu i inne - w postaci mieszanek lub pojedyńczo - UWAGa !! - Jesli będziecie je stosować musicie dużo pić i przyjmować dostateczne ilości potasu i magnezu

OWOCE I WARZYWA O DZIAŁANIU MOCZOPĘDNYM - m.in.: melony , ogórki , winogrona , jabłka , szparagi

LUKRECJA - poprawia przemianę materii i wspomaga produkcję niektórych hormonów , bywa składnikiem specjalnych mieszanek roślinnych , wspomagających redukcję wagi

GUARANA - roślina zawierająca przede wszystkim kofeinę oraz inne użyteczne substancje np.:guaranozydy

KOLA PRAWDZIWA - też zawiera kofeinę

GOTU KOLA - silne właściwości pobudzające

CHITOSAN - Zmielone muszle skorupiaków , charakteryzują się wysoką absorbcją tłuszczu , który jest "zasysany" z substancji trawionych w jelicie i następnie nie może przedostać sie do obiegu krwi

ZIELONA HERBATA - bardzo efektywny środek ( antyoksydant a równoczesnie diuretyk ! oraz środek tonizujący)

CHROM - jest użyteczny dla diabetyków drugiego typu , ponieważ utrzymuje poziom cukru we krwi , przeciwdziała wahaniom poziomu insuliny i normalizuje ( zwiększa ) przemianę tłuszczów.

SYNFERYNA - zamiennik efedryny jako suplement , wspomaga pracę obiegu krwi i zwiększa intensywność pocenia, poprzez oddziaływanie na przemianę materii

JABŁCZAN CYTRULLINY - aminokwas jest wiązany z kwasem organicznym , czasami używa się mieszanki obojga - jedna z wyjątkowych efektywnych kombinacji

ENZYMY -stosuje sie przede wszystkim bromelainę ( najczęściej w formie "ananas drops" lub jako składnik kompleksowych produktów ) , odpowiednia jest również PAPAJA - w świeżej formie./

KWAS HYDROKSYCYTRYNOWY - sbst. pochodzenia roślinnego z rośliny GARCINIA CAMBOGIA , ekstrakt oznacza się jako HCA , blokuje syntezę tłuszczów

CHOLINA I INOZYTOL - patrz ZDROWA ŻYWNOŚĆ"LECYTYNA DOBRA RZECZ" - tam opis działania

BETAINA HCI - jest składnikiem spalaczy , gdy w dawce jest więcej niż 100mg. może dojść do podrażnienia żołądka

TŁUSZCZE MCT - warte spróbowania , są wykorzystywane w zastępstwie tłuszczów przede wszystkim w sporcie , dobre efekty można uzyskać łącząc : PROTEINY , TŁ. MCT i BŁONNIK w formie napoju

NATURALNE LAKTASYWY - środki przeczyszczające pochodzenia roślinnego np .:nasiona lnu inne mogą być składnikiem "herbatek odchudzających"



NIACYNA ( i niacynamid oraz ewentualnie kwas nikotynowy ) - wskazania do użycia tej witaminy to przede wszystkim podwyższony poziom cholesterolu , potrzeba spalania tłuszczów , obniżenia podwyższonego ciśnienia krwi i poprawy ukrwienia naskórka ( związek z celuitisem )

CLA - koniugowany kwas linolenowy , nasila utlenianie tłuszczu

OLEJ LNIANY -ułatwia procesy oksydacyjne w tkance tłuszczowej , dobry "spalacz" i dodatkowa ma wiele dobrczynnych zastosowań

OCZYWIŚCIE BEZ SENSOWNEGO ODŻYWIANIA I ODPOWIEDNIEJ DAWKI RUCHU ( PRZYNAJMNIEJ JAKIEJ


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 11:21 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
dokończenie ..........
PRZYNAJMNIEJ "JAKIEGÓŚ" też sensownego , odpowiedniego do wieku wysiłku -SUPLEMENTY NIE DADZĄ spodziewanych efektów.
POWODZENIA . POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY. dzisiaj temp. idzie na "MAXA" w cieniu 30st. :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 4:00 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Krzysztofie sądząc po uśmiechu i radości z "Maxa", jesteś amatorem gorących klimatów, a to może działać jak sauna.
Myślę, że to jest jeden z lepszych suplementów zdrowego odchudzania :wink:.

Pozdrawiam i życzę max temperatur, stosownych oczywiście do wieku :D.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 4:10 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Czereśnie ?są niezastąpione w dietach odchudzających, 2-3 dniowa dieta z czereśni wymiecie z organizmu wszelkie śmiecie, odświeży, odtruje, poprawi trawienie i odchudzi.
Poza tym jedna czereśnia to tylko 5 kcal!!
Zawierają sporo jodu, dzięki temu działają dobroczynnie na tarczycę, regulują przemianę materii?.
http://smakowanie.pl/node/379

Gorąco polecam, tym bardziej, że mamy właśnie ich sezonowy dostatek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 9:12 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Krzysztof napisał:
Cytuj:
PRZYNAJMNIEJ "JAKIEGÓŚ" też sensownego , odpowiedniego do wieku wysiłku

więc uzupełniam:
A oto sprawdzony przeze mnie chiński sposób na poprawę kondycji i figury
Czas wykonywania ćwiczeń na początku powinien być krótki i wydłużać się po nabraniu wprawy-nic na siłę.

Stanąć przy ścianie tak, by na całej wysokości do niej przylegać. Ręce do dołu. Nabrać nosem powietrze do klatki piersiowej wyciągając się w górę i wciągając przy tym brzuch (opierać się cały czas o ścianę, łącznie z rękami). Szybko i dokładnie wypuścić powietrze ustami pomagając sobie przy tym mięśniami brzucha (kuląc się). Cykl ten powtórzyć 7-12 razy. Na koniec stanąć na palcach, zgiąć kolana, unieść ręce równolegle do ud i wytrzymać w tej pozycji 10-20s (lub więcej jak dojdzie się już do wprawy), oddychając przy tym równomiernie. Idealnie byłoby aby pięty i plecy były pionowo, a plecy przy tym nie miały nigdzie wypukłości. Nie jest to na początku łatwe. Ale pamiętaj nic na siłę. Trzeba próbować aż się uda. Ćwiczenie to ma dobroczynny wpływ na cały organizm, m.in. na mięśnie nóg, brzucha i pleców, poprawia krążenie i figurę, bo pozwala też zrzucić zbędne kilogramy.

Pozdrawiam Wszystkich :D

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Śro Lip 23, 2008 7:48 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Milagross donosi:
Cytuj:
od kilku dni biore tabletki "Linea". Wspomagają odchdzanie ale jak na razie nie widac zadnego efektu. Moim zdaniem to jest bubel jak kazde inne wspomagacze schudniecia.. :(


a spróbowałaś jeść choć przez dwa tygodnie zgodnie ze swoją grupą krwi?

Pozdrawiam :D

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 11:56 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Dopiszę tu, że na metabolizm grupy krwi 0 skutecznie wpływa KELP
(dostępny w aptekach suplement f. Walmark). Sprawdzone.
Natomiast suplementy przytoczone przez Krzysztofa też należałoby przepuścić przez filtr grupy krwi, ale zauważyłam, że nie wszystkie zostały pod tym kątem przebadane. Proponuję więc, jeśli ktoś któryś z nich wyprobuje na sobie, dobrze byłoby, żeby opisał jego skuteczność w kontekście grupy krwi.

Pozdrawiam :D

TeSa

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie
PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 6:53 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Ja trochę z innej "beczki".

Pomidor + biały ser = atak na stawy

W wielu dietach odchudzających występują w pozornie zgodnym duecie. Chudy ser idealnie współgra z pomidorem. Niestety, bardzo częste jedzenie takiego zestawu może skończyć się bolesną chorobą stawów! Liczne kwasy (cytrynowy, jabłkowy, chlorogenowy i kumarynowy), które decydują o charakterystycznym smaku pomidora, łączą się z wapniem zawartym w serze. Powstają nierozpuszczalne kryształki, które odkładając się w stawach, wywołują przy każdym ruchu silne bóle. Oczywiście, nie musimy obawiać się tej przykrej dolegliwości po zjedzeniu jednej czy kilku porcji pomidora z serem. Ale stosowanie takie diety przez kilka tygodni może już być zagrożeniem.
http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/zasady-zywienia/co-sie-gryzie-na-talerzu,882_9982.htm

Informacja dla tych, którzy chcą stosować dietę zgodną z grupą krwi:

pomidor jest niekorzystny dla wydzielaczy grupy krwi A i B.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności