Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 5:46 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: wypadanie włosów
PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 1:04 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Kwi 11, 2011 12:40 pm
Postów: 1
Witam.
Mam pytanie dotyczące wypadaniu włosów u mężczyzn. Problem dotyczy mojego męża. Czy może ktoś stosował lub wie jaki jest najskuteczniejszy lek lub szampon przeciw wypadaniu włosów. Dodam, iż wypadanie włosów może być uwarunkowanie genetycznie, ale czytałam, że biorąc odpowiednie leki można ten proces zahamować i włosy w szybkim czasie odrastają. A zaprowadzenie męża do lekarza graniczy z cudem.
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie porady.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: wypadanie włosów
PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 2:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 20, 2011 2:10 pm
Postów: 9
Oczyszczanie nerek wg przepisu Tombaka lub Małachowa i masaże głowy. Te dwie rzeczy pomogą jeśli będziecie stosować wytrwale.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wypadanie włosów
PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 6:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 14, 2011 6:49 pm
Postów: 2
a może zagęszczanie włosów> spróbuj, bo warto! ja mam zagęszczone i wreszcie nie wstydzę się swojego wyglądu, naprawdę za niewielką cenę można poddać się przyjemnemu zabiegowi i od razu widać efekty, a wcześniej też ładowałam w suplementy, zresztą poczytaj sobie o tym to się dowiesz
zajrzyj na internet Beauty for You, tam mają wszystko opisane
jakby coś to podpowiem, napisz prywatną wiadomość


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wypadanie włosów
PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 9:45 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Lip 28, 2011 9:26 am
Postów: 177
Moim zdaniem nie obędzie się bez wizyty u dobrego dermatologa,który przepisze szampon oraz odpowiednie suplementy. Jeżeli jest to uwarunkowane genetycznie,czyli tzw: łysienie androgenowe,top niewiele można poradzić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wypadanie włosów
PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 5:09 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Lis 20, 2012 8:04 am
Postów: 37
Proponowałabym zapytać w aptece o jakiś dobry i sprawdzony środek na tą dolegliwość. Z tego co pamiętam to jest jakiś dobry płyn lub szampmon, który naprawdę działa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wypadanie włosów
PostWysłany: Śro Lut 06, 2013 11:27 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 24, 2012 1:11 pm
Postów: 23
Jeżeli są podstawy genetyczne to ciężko będzie z tym walczyć, no ale trzeba ratować te, które zostały;) produkuje się nawet plastry Dermastic przeciw wypadaniu włosów. Wizyta u lekarza też wydaje się niezbędna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wypadanie włosów
PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 9:55 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Miałem trochę problemów z wypadającymi włosami (stres mi je zabijał). Długo nie mogłem dojść potem do siebie.
Obecnie stosuję szampon Sense of Bio (ekologiczny do włosów normalnych). Ma fajny zapach, trochę mało się pieni, ale włosy wydają się po nim mocniejsze i zdrowsze. W razie gdyby ktoś był zainteresowany:
***

Polecam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wypadanie włosów
PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 11:05 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 24, 2012 1:11 pm
Postów: 23
No tak zapomnieliśmy o stresie, nie można pozbyć się, ewentualnie obniżać. Zła suszarka i metody suszenia tez powodują osłabianie włosów i potrzebne kosmetyki do włosów, na *** dziewczyna kupuje Postquam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wypadanie włosów
PostWysłany: Czw Lut 14, 2013 10:19 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
No tak,ale jeśli mężczyzna ma krótkie włosy to raczej nie używa suszarki ani tym bardziej lokówki,która w znacznym stopniu niszczy nasze włosy. Polecam wizytę u dermatologa,który przepisze dobry szampon wzmacniający z odżywką,to w tej chwili najlepsze rozwiązanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wypadanie włosów
PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 7:56 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
Niestety jeśli facet ma predyspozycje do łysienia to raczej nic tego procesu nie zatrzyma a tylko delikatnie spowolni - szkoda pieniędzy. Poza tym wystarczy spojrzeć na Jasona Stathama żeby stwierdzić, że faceci z łysiną też są hot ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wypadanie włosów
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 10:24 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Łysienie typu męskiego (Alopercia) spowodowane jest przede wszystkim zaburzeniem gospodarki hormonalnej, a dokładniej nadmiernym wydzielaniem testosteronu. Na początku radzę więc zadbać o odpowiednią dietę, co pozwoli uregulować czynność wydzielniczą męskich gruczołów płciowych. Wskazane jest spożywanie drobiu, szczególnie mięsa z indyka, tofu, soji, soczewicy, ciecierzycy, ziaren dyni i słonecznika. Unikać należy mięsa wołowego i wieprzowego, czekolady, orzechów włoskich i wiśni. Wszystko to ma na celu obniżenie poziomu aminokwasu o nazwie arginina, który z kolei podwyższa poziom wydzielanego testosteronu.
W celu dokrwienia i odżywienia cebulek włosowych (bulbi piles) proponuję wcierać w skórę głowy olejek rozmarynowy (oleum rosmarini). Aby pobudzić krążenie w małych naczynkach radziłbym spożywać warzywa z rodziny cebulowych (Aliaceae).
Podstawowym lekiem, który obniża poziom męskich hormonów i tym samym zapobiega łysieniu jest Androcur. Lek ten stosuje się zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Ale kwestię wykorzystania tego medykamentu należy koniecznie skonsultować z lekarzem.
To tyle ode mnie. Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wypadanie włosów
PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 1:31 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lut 25, 2013 9:05 am
Postów: 30
Tutaj mogę się zgodzić,w pierwszej kolejności najlepiej byłoby skonsultować się z lekarzem dermatologiem niż kupować różne specyfiki na własną rękę. Często są one mało skuteczne,ponieważ jest to łysienie androgenowe,dotyczy coraz większej liczby mężczyzn.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wypadanie włosów
PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 9:20 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Paź 18, 2012 12:15 pm
Postów: 45
Można spróbować stosować szampon z Garniera, który jest dostępny tylko w aptece, słyszałam o wiele pozytywnych opinii na jego temt


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wypadanie włosów
PostWysłany: Nie Cze 16, 2013 5:02 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Cze 16, 2013 4:40 pm
Postów: 20
Witaj, mój chlopak stosuje ten szampon *** sam ma problem z wypadaniem wlosów, jemu pomaga


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wypadanie włosów
PostWysłany: Śro Lip 24, 2013 2:46 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Maj 23, 2013 7:07 pm
Postów: 72
A od jak dawna go stosuje,co z dietą i stresem? Bo jak ktoś słusznie wspomniał powyżej- wszystko ma wpływ na kondycje naszych włosów,no chyba że wypadają one "genetycznie" wtedy to już inna historia.

_________________
www.Juvital.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności