Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 12:09 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kosmetyki na bardzo suchą skórę?
PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 10:53 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 12, 2011 10:25 am
Postów: 7
Witam Wszystkich forumowiczów!

Mam pytanie: czy ktoś z was korzystał z dermokosmetyków i emolientów? Pediatra poradził mi, żeby stosować je u córeczki, bo ma bardzo przesuszoną skórę, szczególnie na rączkach i nóżkach. Nie wiemy jeszcze czy to AZS i czy wskutek alergii, ale musimy zacząć coś stosować, żeby złagodzić swędzenie.
Jest tego tyle w aptekach, a sama nie wiem, które są naprawdę dobre?

Doradźcie coś!


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Kosmetyki na bardzo suchą skórę?
PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 4:53 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam june :)

Myślę że lepiej zobaczyć jakie są dla dziecka najzdrowsze owoce i warzywa i z nich soki (tzn najkorzystniejsze dla grupy krwi córki )... a potem nimi systematycznie nawadniać jej organizm... no jeszcze można pamiętać o maści nagietkowej... ona leczy skórę.... i wszelkie jej podrażnienia

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki na bardzo suchą skórę?
PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 1:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 12, 2011 10:25 am
Postów: 7
Przyznam, że pierwszy raz słyszę o tym , że można dobrać owoce odpowiednie do grupy krwi... to ciekawe. Ale zanim to zrobimy to i tak muszę zacząć małą czymś smarować, a ta maść nagietkowa w ogóle nie pomaga, no może na 5 - 10 minut, potem wszystko zaczyna się od nowa. Pani w aptece zasugerowała jednak odpowiednie kosmetyki, szczególnie do kąpieli i zaopatrzyła nas w całe mnóstwo próbek. Zobaczymy, co z tego będzie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki na bardzo suchą skórę?
PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 2:27 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Aby nie mieć kłopotów z alergiami... przeziębieniami... i w ogóle... warto dziecko przyzwyczajać do rzeczy z których jego grupa krwi potrafi zrobić najlepszy użytek... bo produkty te indywidualnie są lepiej niż inne przyswajalne... a gusty dietetyczne właśnie kształtują się bardzo wcześnie... D'Adamo zwraca na to uwagę. Skuteczność maści nagietkowej ziaja...chyba się ostatnio popsuła... bo też zauważyłam, że lepsza od ostatnio kupionej w aptece... jest zwykła wazelina z nagietkiem (i wit E)... kupiona na targu... pojemniczek 250ml za ok. 10zł (przywożą z Niemiec). Z doświadczeń mojej rodzinki wynika... że warto używać zasypki alantan...

Pozdrawiam Świątecznie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki na bardzo suchą skórę?
PostWysłany: Śro Kwi 27, 2011 4:56 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 12, 2011 10:25 am
Postów: 7
Z wazeliną już kiedyś próbowałyśmy, po namowie mojej ciotki - niestety za tłuste się to dla nas okazało. Wazelina nie bardzo chciała się wchłaniać i na dłuższą metę nie przynosiła dobrego efektu. Mała i tak się drapała, a po kąpieli znowu wielka susza na ciałku. Za to z tego co widzę po pierwszych próbkach z apteki to płyny do kąpieli dla atopików są rewelacyjne. Przynajmniej pierwszy, który zaczęłam testować na młodej jest super.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki na bardzo suchą skórę?
PostWysłany: Czw Cze 16, 2011 2:01 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 16, 2011 1:40 pm
Postów: 8
Ja osobiście używałam kosmetyków emolium i bylam zadowolona.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki na bardzo suchą skórę?
PostWysłany: Nie Cze 26, 2011 11:17 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 12, 2011 10:25 am
Postów: 7
A ja z próbek wybrałam rewelacyjną Exomega. Już się nie mogę doczekać jak ciotka z Francji przyśle mi cały zestaw :mrgreen: , bo na razie u nas w aptece to tylko mleczko do ciała kupiłam - na resztę mogę jeszcze chwilkę poczekać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki na bardzo suchą skórę?
PostWysłany: Wto Cze 28, 2011 12:24 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Mar 08, 2010 11:49 am
Postów: 101
Dziewczyny ale z tego co mi mówiła farmaceutka, to dorosły który nie ma azs nie powinien stosować emiolientów. Ja teraz odkryłam masło do ciała z serii naturalnej floslek i powiem wam, że moje suche nogi to przeszłość. Polecam masła do ciała ale najlepiej właśnie naturalne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki na bardzo suchą skórę?
PostWysłany: Wto Cze 28, 2011 10:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 12, 2011 10:25 am
Postów: 7
ale my tu rozmawiamy o dziecku z bardzo suchą skórą i podejrzeniem azs...

a tak nawiasem mówiąc, wpadłam wczoraj na taki link reklamowy strony o azs: http://czsdziecka.pl/ Super sprawa dla rodziców szukających tak jak ja informacji o chorobie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki na bardzo suchą skórę?
PostWysłany: Śro Cze 29, 2011 9:40 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Mar 08, 2010 11:49 am
Postów: 101
zmylił mnie ten ostatni post. Jeśli chodzi o dziecko i jest podejrzenie o azs, to zgadzam się wtedy w grę wchodzą emolienty. Ale proszę jednak pamiętać, że u starszych dzieci jednak nie powinno się stosować takich środków jeśli nie ma to nic wspólnego z azs. Ciągłe stosowanie emolientów prowadzi do alergii i w dorosłym życiu można nabawić się alergii.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki na bardzo suchą skórę?
PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 10:56 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 30, 2011 10:46 am
Postów: 1
majka, szczerze mówiąc teraz mnie zdziwiłaś. Mam w domu atopika, kupiłam całą gamę emolientów A-derma i przyznam się, że sama czasem ich używam (np krem czy oliwke do kąpieli) z racji tego, że bardzo dobrze pielęgnują i nawilżają skórę... A na opakowanu nawet było napisane "do skóry bardzo suchej i atopowej", także w życiu bym nie pomyślała, że może mi to zaszkodzić


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki na bardzo suchą skórę?
PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 2:47 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 25, 2015 7:32 am
Postów: 542
Mojemu dziecku pediatra polecił Adermę. Fajny krem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki na bardzo suchą skórę?
PostWysłany: Pon Lut 22, 2016 10:35 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 04, 2015 11:41 pm
Postów: 22
Miejscowość: Pozna
Polecam lekki krem Linoderm Omega, który przeznaczony jest do pielęgnacji delikatnej skóry z wywiadem atopowym. Składa się z kwasów Omega, pochodzących z oleju bawełnianego i wiesiołkowego, które odbudowują barierę naskórka przyczyniając się do jego lepszego nawilżenia. Skład preparatu uzupełniony jest o masło Shea, prowitaminę B5 (D-pantenol), olej jojoba, a także o witaminę E.

http://ziololek.pl/produkt/linoderm-omega-lekki/
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki na bardzo suchą skórę?
PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 10:25 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Paź 16, 2015 10:32 am
Postów: 166
W przypadku podejrzenia AZS u naszego dziecka to faktycznie również polecam udać sie do dermatologa aby doradzić odpowiednią kurację oraz kosmetyki,wybierając je na własną rękę możemy jedynie pogorszyć sytuację.

_________________
www.NaturalneWedliny.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki na bardzo suchą skórę?
PostWysłany: Wto Mar 01, 2016 3:31 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Mar 01, 2016 3:13 pm
Postów: 11
Zgadzam się,tutaj wskazana jest opinia lekarza,fachowca który doradzi co do wyboru kosmetyków,już zamówić możesz je w sklepach internetowych gdzie będzie też zdecydowanie taniej.

_________________
www.CosmoSpa.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności