Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 10:49 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Śro Mar 26, 2008 9:08 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
A ja pokuszę się o podsumowanie:

- zdrowa dieta,

- masaż, na przykład taki jak proponuje heinrich,

- naturalne kremy.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 3:33 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
po masazu nie potrzebne sa kremy mysle,ze rozwine ten temat.
pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 12:30 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Wrz 29, 2007 7:06 pm
Postów: 60
Miejscowość: gdzie
[/i]Zakodowałam sobie przed laty informację,
że kremem nie należy się smarować, tylko trzeba go wklepywać. Co też czynię
Dopiero jednak teraz jestem świadoma tego, dlaczego wklepywać.
I że w sumie nie chodzi o ten krem, a o samo klepanie; czego oczywiście producent kremu nie powie...
Dzięki heinrich. Teraz będę się klepać i z kremem i bez... i będę czekać na efekty... no bo niestety... ale...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 1:35 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Myślę, że rozwiązanie, jakie proponuje heinrich może być rewolucyjne.
Prawidłowe ukrwienie skóry i zastosowanie podczas masażu naturalnych olejków może zdziałać prawdziwe cuda.
Z zainteresowanie oczekuję dalszego rozwinięcia tematu.

Pozdrawiam miłych przedmówców :D.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 12:55 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Jak ludzie moga utrzymywac swoj mlody wyglad?
UMYSL !!!!!!!!!!!!!!
Jak mozna uniknac wiotczenia miesni twarzy?Jak to korygowac?
Dzieki masazom i uzywaniu tych kremow jakie wskazano(Black and White Genuine)na podbrodek i szyje,wokol oczu i innych miejscach wystepowania zmarszczek.Od czasu do czasu wskazane jest uzycie Boncilli lub okladow z borowiny.Mniej wiecej dwa razy w miesiucu oklady z borowiny na twarz i szyje,w poprzek lopatek i na gorna czesc szyji,szczegolnie obejmujac obszar tarczycy,gdyz borowina jest srodkiem sciagajacym i pobudzajacym lepsza cyrkulacje w organizmie.
Dla uzyskania dziewczecej cery jest specjalny preparat i cwiczenie.
Aby utrzymac dobry stan skory rak,ramion oraz ciala-przygotuj mieszanine i wmasowuj ja co najmniej raz lub dwa razy w tygodniu.Do szesciu uncji oleju arachidowego dodac dwie uncje oliwy z oliwek,dwie uncje wody rozanej i jedna lyzke stolowa rozpuszczonej lanoliny.Powinno sie tego uzywac po kapieli w letniej wodzie trwajacej co najmniej 15 do 20tu minut.
cdn.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 1:35 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Podczas kapieli nalezyjakims dobrym mydlem starannie umyc cialo dla pobudzenia jego energii.
Nastepnie,po dokladnym wstrzasnieciu,wmasowywac te mieszanine w cialo,a jej ilosc wystarczy na wiele razy.Wlac troche na spodek i zamoczyc w niej palce.
Rozpoczac od twarzy,szyji,lopatek i ramion,a potem wymasowac tym roztworem cale cialo,a zwlaszcza konczyny oraz okolice bioder i przepony.
W polaczeniu z innymi zabiegami-hydroterapia i osteopatia-wykonywanymi okazjonalnie bedzie nie tylko dzialac pobudzajaco i stworzy dobra podstawe dla pobudzenia krazenia powierzchniowego,lecz dopomoze takze w utrzymywaniu piekna ciala,uwalniajac je od jakiejkolwiek skazy dowolnej natury.
Tkanki twarzy powinno sie poklepywac,gdyz jest to korzystniejsze od jakiegokolwiek innego cwiczenia twarzy.
Jak troche pracy nad soba moze czlowieka upiekszyc,a przedewszystkim tanio i zdrowo.
Zycze wszystkim Paniom PIEKNOSCI,ktora stworzycie tez swiom UMYSLM.
Powodzenia,pochwalcie sie czasami.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 6:37 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Heinrich dziękuję za rady, są bardzo fachowe, postaram się z nich skorzystać. Mam nadzieję, że będę miała się czym pochwalić :).


Od jakiegoś czasu stosuję do kąpieli olejek cyprysowo-cedrowy, efekt jest bardzo zadawalący, gorąco polecam.

Opis działania:

olejek do kąpieli CYPRYS + CEDR firmy BIELENDA zawiera aromatyczny olejek

cyprysowy i cedrowy, które działają odżywczo na ciało i psychikę, pobudzają ukrwienie,

uaktywniają przepływ limfy, napinają i tonizują skórę,

oraz ekstrakty z bluszczu i zielonej herbaty, aktywnie wspomagające zwalczanie tkanki

tłuszczowej.

Kąpiel znakomicie odświeża, odpręża i przywraca dobre samopoczucie.

Olejek tworzy na skórze nawilżający film ochronny i nie wymaga użycia balsamu po kąpieli.

źródło: ulotka reklamowa producenta + własne doświadczenie

Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 6:42 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Właściwości zdrowotne oleju arachidowego

>http://www.swistak.pl/aukcje/1949254,Olej-arachidowy-0-25l.html

Olej arachidowy zimnotłoczony zawiera witaminy A i E oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi, stymulują pracę układu nerwowego, a także zmniejszają ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera, Duża ilość magnezu, potasu, miedzi i kwasu foliowego zapobiega chorobom serca i jak odkryli naukowcy jego pozytywne działanie jest znacznie silniejsze niż działanie oliwy z oliwek, Obecne w nim fitosterole przeciwdziałają rozwojowi nowotworów, a nawet mogą ograniczyć przyrzuty nowotworu, Olej arachidowy jest doskonały dla osób stosujących dietę odchudzającą ponieważ na dłużej utrzymuje uczucie sytości i znacznie zmniejsza apetyt, Spożywanie go chroni również komórki przed alergenami.


Ostatnio edytowany przez KrystynaP, Śro Kwi 02, 2008 6:48 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 6:47 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Zastosowanie kosmetyczne oleju rycynowego

Znalezione w sieci.
>http://www.polki.pl/forum/printthread.php?t=4048

"Ja nie mam cierpliwości do codziennego nakładania oleju na rzęsy i brwi ale chyba się w końcu na to zdecyduję, bo wiem, że warto.
Jeśli chodzi o mycie włosów, to ja zawsze wlewam olej do szamponu mniej więcej w proporcjach 1/5 oleju i 4/5 szamponu. Mieszam dokładnie i dopiero wtedy nakładam na włosy. Nie mam żadnego problemu ze spłukiwaniem :) Potem używam jeszcze odżywkę, i też spłukuję, więc mam pewność, że olej spłukany jest dokładnie. Naprawdę polecam ten sposób.
Niezorientowanych informuję, że olej rycynowy jest dostępny w aptekach. Duża buteleczka, która starcza na długo, kosztuje około 4zł :) I nie warto zrażać się tym co jest napisane na etykiecie ;) "


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 9:52 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Podobno olejek rycynowy wzmacnia i wydłuża rzęsy a nawet je przyciemnia, w samych superlatywach o nim piszą na forach internetowych, warto na przykład też poczytać tutaj: http://torebka.kafeteria.pl/katalog.php?mode=view&id=3576


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 6:31 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
heinrich napisał(a):
Jak ludzie moga utrzymywac swoj mlody wyglad?
UMYSL !!!!!!!!!!!!!!


Czy możesz rozszerzyć tą myśl.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 10:33 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Oczywiscie,moge i postaram sie to rozwinac,powtorze tylko.
DUCH JEST ZYCIEM
UMYSL-TWORCA
CIALO-REZULTATEM:
Umysl jest to najwiekszy skarb jaki posiadamy,lecz nie umiemy go wykorzystywac,gdyz ciagle zyjemy przeszloscia,i dlatego nie mozemy zrobic zadnego kroku do przodu.
Widzimy wszystko wokol siebie,a siebie samych nie potrafimy dostrzec.Napewno to rozwine.
Moge z cala pewnoscia powiedziec,ze masujac ludzi w roznym wieku,koncetruje sie pod koniec na lopatkach i szyji,to co zostalo juz wyzej opisane i efekt u kazdego jest jednakowy,bez wzgledu na wiek.Wszyscy maja ladnie zaczerwienione i dokrwione twarze.
Kobiety nawet po 60 mowia,ze juz od lat nie mialy tak zaczerwienionych policzkow.
Czyli wyzej wymieniony opis dotyczacy masazu i kombinacji olejow jest prawdziwy pomimo,ze wykonuje tylko czesc zalecanej terapii.
Nie zapominajcie prosze,ze cale piekno znajduje sie wewnatrz,ktore trzeba uaktywnic zeby zostalo uzewnetrznione i widoczne.
Pozniej rozdrobnie sie jeszcze bardziej,jak mnie nie wyrzucice,bo brzydko tez potrafie pisac.
Powodzenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 1:34 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Bog chce,zebysmy byli bogaci.
W naturze zycia lezy dostatek,a nie bieda.Bog jest nieskonczonym,niewyczerpalnym,wiecznym zrodlem dostatku,ktory stwarza w wielkiej obfitosci.Ty posiadasz w sobie niepostrzegalne mozliwosci.Poniewaz ty i Bog tworzycie jednosc,a zasoby Boga sa nieskonczone,twije zasoby sa rowniez nieskonczone.
Zapewne wielu z was ma wspanialych sasiadow,ktorzy widza w was wszystko i jedna bez drugiej nie moze zyc.
Marysia widzials ta z trzeciego pietra kupila sobie nowe buty,a ich kolor wcale do niej nie pasuje,sukienka tez na niej nie lezy najlepiej,a ta nowa bluzka to juz wcale do niej nie pasuje,ciekawe skad ona wiela na to pieniadze,przeciez jej maz polowe wyplaty przepija itd.
Takich przykladow mozna mnozyc kazdego dnia,tacy ludzie nie maja zadnego czasu dla siebie.
KLadac sie spac juz mysla,kogo i co wezma jutro na swoje jezyki,no a potem jeszcze do ksiedza,jakie to one sa spostrzegawcze,jak pieknie potrafia krytykowac,zreszta z pelna akceptacja kosciola.
Tacy ludzie,nie sa zdrowi,ich wewnetrzne napiecia doprowadzaja do roznych zaburzen calego organizmu nie moga znalesc dla siebie,ani minuty czasu i zrobic chociaz jeden krok do przodu w swoim rozwoju,tracac swoja cenna energie na negatywne poczynania,a dla siebie NIC.Czy taki czlowiek moze byc piekny??????????
Tak Krysiu nie wazne,jak wygladasz,lecz to co czynisz i dlatego dla mnie jestes piekna,czyniac to co czynisz,dzielac sie z ludzmi pozytywnymi myslami,radami,pozytywnym kontaktem.To jest wlasnie to!!!!!!!!!!
Twoje pragnienie bogactwa i piekna to Nieskonczony objawiajacy ci Swoje bogactwo i mowiacy:Moje dziecko,ty zawsze jestes przy mnie i wszystko moje nalezy do ciebie.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 4:53 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam.
Patrzac na wyswietlenia widze,ze wiekszosc jest zainteresowana pieknem,niz zdrowiem.
Piekno zewnetrzne jest przemijajace,wewnetrzne nigdy nie przemija.
Bardzo cenie i lubie osoby pogodnego ducha i usmiechniete,to jest prawdziwe nieprzemijajace piekno.Takie piekno nie przemija nawet po dziwiedziesiatce.
Masuje taka pania,a ma juz 94 lata i ona dla mnie jest naprawde piekna,potrafi sie usmiechac,ma dobre slowo,a to wzbudza we mnie pozytywne wibracje.
O to wlasnie chodzi wzbudzac u innych dobre wibracje,to nie tylko upieksza,ale tez dziala leczniczo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: naturalne kosmetyki
PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 4:56 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Pierwszy post.

Dziękuję Henryku za odpowiedź.
Mam nadzieję, że moja dociekliwość nie sprawiła Ci zbytniego kłopotu i zanadto nie wzburzyła :roll: . Nie taka była moja intencja, nie chciałam dawać powodów do używania ?nieparlamentarnych? sformułowań.
O pielęgnacji i kształtowaniu piękna, tylko w pięknych słowach!!!!!!!!!!!!!

Drugi post.

Teraz to mnie zażenowałeś :oops: , to bardzo miłe co piszesz, nie wiem czy aż tak na to zasługuję. Staram się być sobą i postępować zgodnie ze swoim ja, swoim sumieniem.
Zgadzam się z Tobą, pielęgnowanie w sobie złych emocji jest dla nas rujnujące, przynosi nam same straty psychiczne i fizyczne, zdecydowanie większe niż przeżywane czasami drobne rozczarowania.
Pozwolisz jednak, że nie zgodzę się z oceną postawy kościoła. Kościół to my ludzie, my go tworzymy, ze swoimi zaletami i wadami.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 97 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności