Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 12:29 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Szorstkie łokcie
PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 2:34 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Paź 28, 2007 9:14 pm
Postów: 5
Miejscowość: Poznan
Moim problemem jest szorstka skóra na łokciach Stosowałam kremy nawilżające ale niewiele mi pomogło :( Może znacie wypróbowane domowe sposoby aby uporać się z problemem Albo dobry krem, balsam godne polecenia Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 3:11 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 29, 2007 7:17 pm
Postów: 25
Według mnie najlepszym domowym sposobem na pozbycie się szorstkiej skóry na łokciach jest balsam wykonany z soku z cytryny wymieszanego w równych proporcjach z gliceryną, u mnie się sprawdził i nie mam problemu z szorstką skórą na łokciach


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 31, 2007 10:54 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:31 pm
Postów: 32
Miejscowość: Szczecin
Polecam krem regenerujący Garnier Skin Naturals, w czerwonej tubce Jest naprawdę świetny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 9:37 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Mar 24, 2007 10:11 pm
Postów: 17
Miejscowość: Olkusz
Maska na szorstkie łokcie:
jedną łyżkę miodu wymieszaj z kremem Nivea i posmaruj tym łokcie (możesz też użyć innego kremu) Ta maska pomogła mi uporać się z problemem :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 3:16 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
Jak masz problem z szorstką skórą na łokciach nie używaj alkalicznych mydeł, bo pozbawiają one skórę składników nawilżających. Do codziennej pielęgnacji stosuj letnią wodę oraz łagodne środki myjące o pH 5,5, które nie naruszają kwasowo-zasadowej równowagi skóry.
Spróbuj też zastosować peeling z soli morskiej, oliwy z oliwek i soku z cytryny a na noc smarować maścią z witamina A. Dobrze jest też zamoczyć łokcie przez kilka minut w podgrzanej oliwie z oliwek: lekko podgrzaną oliwę rozlej do dwóch miseczek i zanurz w nich łokcie na parę minut.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lis 04, 2007 2:36 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Ważne jest by codziennie podczas kąpieli masować łokcie miękką szczoteczką lub szorstką gąbką aby je zmiękczyć, następnie przetrzyj je tonikiem albo naparem z ziół i na koniec nałóż odżywczy krem. Najlepiej kup sobie dobry krem z mocznikiem np. Hasceral Stosuj też peelingi, super rezultaty daje peeling kawowy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 10:35 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 08, 2007 8:34 pm
Postów: 29
Może spróbuj smarować łokcie plasterkiem cytryny a na noc stosować krem z wit A+E.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 2:56 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Paź 28, 2007 9:14 pm
Postów: 5
Miejscowość: Poznan
Cytrynę stosuje już od dawna żeby troche rozjaśnic skóre bo nie dość że szorstka to jeszcze ma nieciekawy szarobrązowy odcien że wyglada jak brudna Ale kupilam sobie krem Garnier o którym pisałyscieStosuje od wczoraj i bede obserwować efekty Robie tez pilingi rózne zobaczymy, może zadziała, dzieki:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 2:22 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:31 pm
Postów: 32
Miejscowość: Szczecin
Szorstkie łokcie zwłaszcza jak przybierają ciemny, szarobrązowy kolor to niekoniecznie tylko kosmetyczny problem. Może być to związane z problemami tarczycy i w takim przypadku lepiej wybrać się do lekarza aby upewnić się czy nie jest to oznaka choroby


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 11:50 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Maj 19, 2007 10:15 pm
Postów: 12
Ja stosowałam Hasceral z mocznikiem i pomógł mi No a oprócz tego stosowałam pilingi a podczas kąpieli masowałam szorstką rękawicą, o tym nie można zapominac, ale dziewczyny już o tym pisaly


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 10:35 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
Polecam nacieranie olejkiem własnej roboty, który przygotujesz go następująco:
wymieszaj: 10 ml oleju z zarodków pszenicy, 25 ml oleju rycynowego, 50 ml oleju sezamowego oraz parę kropel olejku różanego (albo innego zapachowego olejku), wlej całość do butelki i potrząśnij mocno butelką. Tak przygotowanym olejkiem smaruj szorstką skórę na łokciach i powinno to pomóc uporać się z problemem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 14, 2007 12:30 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
Ja tylko dodam że jeśli ktoś ma problem z nadmiernie szorstką skórą na łokciach (też na kolanach) to może być to również objaw m.in. niedoboru witaminy A. W takim wypadku trzeba wprowadzić do diety takie produkty jak: wątróbka, żółtka jaj, produkty mleczarskie. Ponadto zadbać o dostarczenie produktów dostarczających prowitaminy A, który znajduje się w żółtych i ciemnozielonych warzywach (takich jak: jarmuż, brokuły, papryka, marchew, pomidory, szpinak, sałata, pietruszka, szczypior, dynia) i owocach barwy żółtej, czerwonej i pomarańczowej (np. jagodach rokitnika, morelach, melonach).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Szorstkie łokcie
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 12:48 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 11, 2008 12:14 pm
Postów: 8
dużo nivea + zestawy witamin

_________________
http://www.preparatziolowy.pl- Suplement diety, idealna mieszanina 26 zi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re:
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 10:29 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ja myślę , że effka ma rację. Tyle, że produkty trzeba sobie wybrać tak , aby nasza grupa krwi miała z nich największą korzyść. Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Szorstkie łokcie
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 11:43 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 02, 2009 11:36 pm
Postów: 2
Peggy, szorstkie łokcie są oznaką choroby tarczycy, nie czekaj i idź do lekarza , poproś o badania na hormony tarczycy i usg tarczycy. Jeśli lekarz wykluczy tarczycę - szukaj kosmetyku.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności