Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 26, 2024 11:45 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Chałwa
PostWysłany: Pon Cze 26, 2006 3:37 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Cze 26, 2006 3:34 am
Postów: 2
Miejscowość: Bielawa
Składniki:
1 kostka margaryny twardej palma, 1 op.mleka granulowanego 250g, 6 lyzek wody, 2 lyzki kakao nesquik lub 1 plaska lyzka kakao gorzkiego, 1 szklanka cukru, bakalie i herbatniki do wyboru

Jak przyrządzić?
Do garnka dajemy woda + cukier + margaryna + kakao. Na srednim ogniu rozpuszczamy wszystkie skladniki niedoprowadzajac do zagotowania sie, tak aby cukier nie skarmelizowal sie. Odstawiamy garnek i jak masa przestygnie za pomoca robota laczymy mase z mlekiem granulowanym, dodajac je malymi porcjami (na koncu mleko nie musi sie bardzo dokladnie polaczyc z masa). Gdy to juz mamay, dodajemy pokruszone herbatniki i np. migdaly, orzechy laskowe lub wloskie wg upodoban! Mase nalezy przelozyc go odpowiedniej foremki i odstawic w chlodne miejsce na 4-6 godzin, najlepiej na cala noc. Smacznego!
Potrzebne przybory:
garnek, robot, podluzna forma lub mala tortownica, folia aluminiowa

Uwagi:
Prosze o uzywanie twardych margaryn, zwyklych, bez zmiekczaczy bo wtedy masa nigdy nie stwardnieje. Polecam na dno foremki wysypac np. migdaly cale lub ich wiórki, wtedy po wyciagnieciu masy z formy pieknie sie prezentuje na stole, a goscie chetnie probuja tego wynalazku. I jeszcze formy niczym nie smarujemy, masa jest wystarczajaco tlusta. Polecam silikonowe foremki - chodzi o to, aby po stezeniu mase lekko wyjac z formy, jesli nimi nie dysponujemy to mozna forme wylozyc dokladnie folia aluminiowa.

Czas przygotowania:
Mase gotujemy ok 5-8 min az cukier sie rozpusci, nie wolno dopuscic do jego karmelizacji. Laczny czas to ok. 40 min.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: blok czekoladowy
PostWysłany: Pon Cze 26, 2006 3:40 am 
to nie jest chałwa, tylko blok kakaowy z herbatnikami, niemniej jednak jest dobry. :roll:


Góra
  
 
 Temat postu: Chałwa domowa
PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 4:45 am 
chalwa byla wysmienita - szybko sie robi a gosciom bardzo smakuje jest zaskakujaca wygladem i smakiem.Bardzo czesto ja robie bo domownicy ja b.lubia.


Góra
  
 
 Temat postu: chałwa
PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 4:00 pm 
Blok tez jest dobry


A na chałwe kiedys cos slyszałam,przepis był z mączka ryżową czy jakoś tak niedostepnym skladnikiem i zrezygnowałam...chyba zeby mielic ryż


Góra
  
 
 Temat postu: chałwa marchewkowa
PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 4:02 pm 
Gdzieś widziałam przepis na chałwę z ziarna sezamowego, zaraz poszukam. Na razie mam na chałwę marchewkową, dość oryginalny przepis ale nie robiłam nigdy.
Chałwa marchewkowa
Składniki:
- 25 dag marchewek
- 1 szklanka cukru
- 1/2 szklanki mleka
- 1/4 szklanki wody
- 8 pokrojonych orzechów nerkowca
- 3 łyżki ghee lub margaryny
- kardamon do smaku

Sposób przyrządzania:

Marchewkę zetrzyj na bardzo drobnej tarce. Rozgrzej łyżkę tłuszczu, włóż startą marchewkę i smaż 5 minut. Wlej mleko i wodę, gotuj około 15 minut. Następnie dodaj cukier, resztę ghee i kardamon. Wymieszaj, a gdy masa zacznie odstawać od ścianek naczynia, dodaj pokrojone uprażone orzechy. Zdejmij z ognia, przełóż do natłuszczonego naczynia. Gdy zastygnie, pokrój w kostkę.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności