Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 8:28 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rzucilem palenie ale urywa mi sie film po alkoholu
PostWysłany: Nie Cze 03, 2012 5:00 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Cze 03, 2012 4:48 pm
Postów: 1
Witam!

Problem dosyć nie typowy, gdy jeszcze palilem papierosy nigdy nie mialem problemu z urywajacym sie filmem po alkoholu, wszystko zawsze dokladnie pamietalem. Niestety po rzuceniu papierosow pojawil sie problem, ze nic nie pamietam z imprezy. Wydaje sie to byc nielogiczne, orgaznim oczyszczony z toskyn i w ogole. Nie pale 7 miesiecy.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Rzucilem palenie ale urywa mi sie film po alkoholu
PostWysłany: Nie Cze 03, 2012 5:27 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Nie piszesz ile masz lat... ale może poszukaj jeszcze innych analogii...
Już o tym pisałam na naszym forum... ale powtórzę co wynika z treści rad Dr Petera J. D'Adamo


Alkohole w/g Encyklopedii zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi dr Petera D'Adamo działają w sposób bardzo zróżnicowany na różne organizmy... oczywiście nie mówi się tam o upijaniu... ale o ilościach rozsądnych...i tylko wtedy

Czerwone wino wykazuje działanie lecznicze dla całej grupy A i niewydzielaczy wszystkich pozostałych grup krwi.

Wino białe jest zdrowotne dla niewydzielaczy grup krwi A i B
Wino białe jest nieodpowiednie dla grupy krwi 0 (bo zawiera składnik, który może modyfikować podatność na choroby)

Wódka (destylowana) szkodzi wiadomo, wszystkim, ale najlepiej ją znoszą niewydzielacze gr krwi B i AB (może tu kryje się tajemnica powiedzenia, ze ktoś ma mocną głowę)-według encyklopedii zdrowia w/w autora jest dla nich obojętna.

Piwo nie działa korzystnie na nikogo, najwyżej jest obojętne, natomiast szkodzi całej grupie krwi 0, wydzielaczom gr A i niewydzielaczom gr AB.

Doktor D'Adamo nie doradza picia codziennego. Prawdopodobnie sprzyjałoby to popadaniu w nałóg. Znane są natomiast przypadki doradzania, przez niektórych lekarzy, picia piwa dla utrzymania w dobrej kondycji nerek. Niestety, ale jest to rada obarczona ryzykiem popadnięcia w nałóg, więc jej nie pochwalam. Zaczyna się od jednego piwa, a później potrzeba coraz więcej... i co gorsza jest na to wytłumaczenie.


Kiedyś dość dawno czytałam, że jacyś uczeni wykryli pewne pozytywne działanie papierosów na układ nerwowy...(ponoć łatwiej się coś kojarzy i czuje przyjemność)... co z tego kiedy palenie papierosów wywołuje skutki szkodliwe dla organizmu tak duże... że nie należy raczej ryzykować... a na dodatek 7 miesięcy niepalenia to bardzo mało... chyba że paliło się krótko.

Status wydzielania antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych można ustalić laboratoryjnie... ale nie wszędzie... przeczytaj odpowiedni wątek (oczywiście jak Cię to interesuje)



Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rzucilem palenie ale urywa mi sie film po alkoholu
PostWysłany: Śro Cze 27, 2012 6:57 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Cze 20, 2012 4:10 pm
Postów: 11
barztar napisał(a):
Witam!

Problem dosyć nie typowy, gdy jeszcze palilem papierosy nigdy nie mialem problemu z urywajacym sie filmem po alkoholu, wszystko zawsze dokladnie pamietalem. Niestety po rzuceniu papierosow pojawil sie problem, ze nic nie pamietam z imprezy. Wydaje sie to byc nielogiczne, orgaznim oczyszczony z toskyn i w ogole. Nie pale 7 miesiecy.



Być może nie palisz, ale pijesz więcej alkoholu aby zagłuszyć głód nikotynowy, tym samym nadmiar alkoholu przyczynia się do urywania filmu. Masz rację, że nielogiczne jest aby rzucenie palenia było bezpośrednią przyczyną tego, że urywa Ci się film, powodów szukaj gdzie indziej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rzucilem palenie ale urywa mi sie film po alkoholu
PostWysłany: Sob Gru 22, 2012 8:24 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Gru 21, 2012 6:00 pm
Postów: 27
ale to może nie być kwestia papierosów, może po prostu wystarczy mniej pić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rzucilem palenie ale urywa mi sie film po alkoholu
PostWysłany: Śro Mar 30, 2022 9:24 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Mar 28, 2022 2:37 pm
Postów: 15
obstawiam, że zamiast papierosa pijesz więcej ;p


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności