Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 11:50 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Gumy Niccorette - zastępcza terapia nikotynowa
PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 5:47 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 20, 2006 10:02 pm
Postów: 9
Miejscowość: woj. dolno
Nie bardzo przekonuje mnie idea zastępczej terapii nikotynowej. jeśli guma do życia lub plastry naklejane na skórę dostarczają organizmowi nikotynę aby bezszokowo odzwyczaić się od palenia, to czy nie lepiej jest rzucać palenie stopniowo? :roll:
Powiedzmy zmniejszając ilość papierosów do trzech dziennie.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 8:48 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 20, 2006 10:47 pm
Postów: 11
Guma Nicorette według ulotki producenta to czysta nikotyna, która w sposób kontrolowany dostarczana jest do organizmu, a papieros oprócz nikotyny zawiera dużo toksycznych związków, więc nawet jak zastąpi się jedną nikotynę drugą to i tak jest zdrowiej.
Cytuj:
Plastry Nicorette zawierają 5,10 lub 15 mg nikotyny w preparacie i zaspakajają zapotrzebowanie w okresie 16 godzin, czyli podczas aktywnej części doby.
Prędkość wchłaniania nikotyny w przypadku stosowania preparatów Nicorette jest dużo mniejsza niż w przypadku wypalenia jednego papierosa. Jednak po pewnym czasie ich stosowania, np. po 30-minutowym żuciu jednego kawałka gumy, stężenia nikotyny w surowicy krwi są porównywalne z wartościami osiągniętymi po wypaleniu papierosa. Stosowanie gumy lub plastra Nicorette zgodnie z odpowiednim schematem dawkowania pozwala wiec doprowadzić do podobnych stężeń nikotyny w surowicy jak podczas palenia papierosów.
Preparaty Nicorette zostały poddane licznym badaniom wieloośrodkowym, w których wykazano ich dużą skuteczność.

Z doświadczenia wiem, że stopniowe rzucanie palenia jest nierealne.:cry:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 8:15 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 10, 2008 11:46 pm
Postów: 14
jak już komuś zależy na farmakologicznej terapi to już próbować srodki które nie zawierają nikotyny
swego czasu kilkukrotnie rzucałem używając tabex udawało się na pare tygodni
ale co z tego? nałóg trzeba wyeliminować z psychiki a tego farmakologia nie potrafii...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gumy Niccorette - zastępcza terapia nikotynowa
PostWysłany: Wto Paź 20, 2009 11:58 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 20, 2009 9:20 am
Postów: 8
Stopniowe palenie jest możliwe,ale nie z gumą która zawiera nikotyne. Lepiej zrobić to z elektronicznym papierosem,kupujesz odpowiedni wkład liquidowy,może być smakowy i stopniowo dawkujesz,organizm powoli przyzwyczai sie do mniejszej ilości. W gumie natomiast sa inne składniki przez które nie oduczymy się palenia.

_________________
WWW.MPTECH.COM.PL - E-PAPIEROS


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gumy Niccorette - zastępcza terapia nikotynowa
PostWysłany: Wto Paź 20, 2009 3:19 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 10, 2008 11:46 pm
Postów: 14
ale bez nikotyny pamietajcie :)

pozdro


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gumy Niccorette - zastępcza terapia nikotynowa
PostWysłany: Sob Gru 22, 2012 8:44 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Gru 21, 2012 6:00 pm
Postów: 27
ograniczenie palenia papierów nic nie da. Doprowadzi Cię tylko do tego że po paru dniach zaczniesz palić więcej niż paliłaś przed ograniczeniem

_________________
http://Magnustobacco.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gumy Niccorette - zastępcza terapia nikotynowa
PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 12:58 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

To nie żadna droga guma niccorette czy inne środki pomagają rzucić palenie. Ja np choć nie jestem palaczem, wyczytałem gdzieś o pewnym środku o nazwie kuzu. Podobno jest to naturalny specyfik przynoszący fantastyczne efekty. Trzeba pamiętać jednak, że środki te działają na zasadzie sugestii i może to będzie odważne z mojej strony uważam że efekt terapeutyczny jest tu bardzo podobny do placebo. I znowu przemysł farmaceutyczny zarabia krocie pieniędzy na ludzkiej wierze w pozytywy. A wystarczy po prostu odrobina silnej woli. Tylko jak ją mieć gdy cały czas poddani jesteśmy stresogennemu oddziaływaniu. To jest początek naszego problemu. Później możemy rzucać palenie spontanicznie jak chcemy, bo to chyba najlepszy sposób i zapewniam że będziemy na to mieli pod dostatkiem siły.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gumy Niccorette - zastępcza terapia nikotynowa
PostWysłany: Czw Sty 16, 2014 11:26 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 16, 2014 11:23 am
Postów: 6
Kurczę, do mnie też przemawia fakt, że w nicorette przynajmniej nie ma substancji smolistych itd. No i dla palacza może to być takie koło bezpieczeństwa, z którego spuszcza się coraz więcej powietrza (ja tak się uczyłam plywać ;))


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gumy Niccorette - zastępcza terapia nikotynowa
PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 8:31 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
Zastępczą terapią nikotynowa mogą być też e-papierosy,które skutecznie oduczą nas palenia i nie są drogie. U nas znajdziecie szeroki wybór,warto tam zajrzeć.

_________________
www.Marmari.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gumy Niccorette - zastępcza terapia nikotynowa
PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 10:01 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Maj 15, 2014 9:53 am
Postów: 4
mi e- papieros niestety nie pomógł ;s wydałam tylko bez sensu pieniądze niestety .... no cóż jestem w trwałym nałogu i własnej pułapce.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gumy Niccorette - zastępcza terapia nikotynowa
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 2:30 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
A jakiego e-papierosa dokładnie paliłaś? Bo mamy pod tym względem duże doświadczenie więc chętnie pomożemy podczas wyboru,zapraszam na naszą stronę:)

_________________
www.Marmari.com.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności